Pekintaş'ın işçi zulmünde 297. gün

DüzceSonHaber

Pekintaş'ın işçi zulmünde 297. gün
14.08.2023 - 16:16
Güncelleme 14.08.2023 - 16:24
Kaynak: Haber Merkezi

 

Pekintaş Alform fabrikasından 297 gün önce işten haksız biçimde çıkarılan ve sendika üyesi olma hakları elinden alan işçilere zulüm devam ederken, işçilerin fabrika önündeki eylemleri aralıksız devam ediyor.

D-100 karayolu Çerkez Taşköprü sapağı mevkisinde bulunan Pekintaş Aluform isimli fabrikada çalışan işçiler, sendika üyesi oldukları gerekçesi ile işten çıkarıldı. İşçiler sendikal haklarını kullanmak isterken, işten çıkarıldıkları için fabrika önünde eylem yapmaya başladı. 297 gündür süren eylemlerde, engellenmeye çalışan işçiler tüm baskı ve zulme karşı eylemlerinden vazgeçmediler.

İşçiler haklarını aramalarına rağmen işveren haklarını vermek yerine adli yollara başvurarak, işçilere uzaklaştırma kararı aldırması da dikkatlerden kaçmadı. Hukuksal olarak sıkıntı yaşayan işçiler haklarını istiyorlar. İşçiler adil olunmasını istiyorlar ve adalete güvenlerinin bittiğini söylüyorlar.

İşçiler bu gibi eylemlerinin direnişlerini kırmak için yapıldığını ancak direnişten vazgeçmeyeceklerini söylediler.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.