Pekintaş Aluform depremzedelere panelleri karşılıksız yapmamış

DüzceSonHaber

Pekintaş Aluform depremzedelere panelleri karşılıksız yapmamış
16.08.2023 - 11:01
Güncelleme 16.08.2023 - 11:28
Kaynak: Haber Merkezi

 

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından Düzce Valiliği tarafından başlatılan konteyner üretiminde, konteynerlerin üretildiği panellerin Pekintaş Aluform’dan alındığı öğrenildi. Ancak Pekintaş şirketinin bu iyiliği karşılıksız yapmadığı iddia edildi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından Düzce Valiliği tarafından bölgede barınma ihtiyacının karşılanması için konteyner üretim merkezleri kurularak prefabrike evler inşa edildi. Bu evlerin ana malzemeleri ise Pekintaş Aluform firmasından alındı. Malzemeler piyasaya göre daha ucuza mal edildi iddiasının yanı sıra yine bir iddiaya göre Pekintaş’ın Düzce eski Valisi Cevdet Atay’dan özellikle fabrika önünde direniş yapan işçilerle ilgili isteği oldu.

Üretimin aksadığını ileri süren fabrika yönetimi işçilerin direnişinin kırılmasını istedi. Vali Atay bu isteği geri çevirmeyerek işçilerin direnişinin kırılması için güvenlik güçlerine talimat verdi. Fabrika önünde bekleyen işçiler sık sık göz altına alınırken, yürüyüş yapmaları, seslerini duyurmaları bir şekilde engellendi.

İşçiler ise kendilerini fabrikaya karşı savunmayan Vali Atay’a vedası sonrasında yorumları ile ateş püskürdüler.

İŞTE VALİLİK YASAĞININ BELGESİ


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.