İLK MESAJ ‘VALİLİK SİZİN’

DüzceSonHaber

İLK MESAJ ‘VALİLİK SİZİN’
19.08.2023 - 12:32
Kaynak: Haber Merkezi

Vali Selçuk Aslan görevine başladı

 

Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce’deki görevine başladı. Vali Aslan, ilk mesajında birlik ve beraberlik mesajı vererek özellikle Mustafa Kemal Atatürk ve Kutadgu Bilig’den verdikleri örneklerle vatansever olduğunda gösterdi. Vali Aslan, Düzcelilere seslenerek “Valilik sizindir” dedi.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan kararname ile İller İdaresi Genel Müdürü görevindeyken Düzce Valisi olarak atanan Selçuk Aslan, Düzce’deki görevine başladı. Vali Aslan, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü tören mangası tarafından karşılanırken, öğrenciler yeni valiye çiçek takdim etti. Karşılama töreninde CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan ile kurum yöneticileri hazır bulundu. Vali Aslan karşılamaya gelen herkesle tek tek tokalaşarak görevleri hakkında bilgiler aldı.

Karşılama töreninin ardından Düzce Valiliği’nde ilk açıklamasını yapan Vali Selçuk Aslan, önemli mesajlar verdi. Arslan, “Bugün büyük bir heyecanla karşınızda bulunduğum, Türkiye’nin en genç vilayeti olan Düzce’mizde bizleri  sıcak bir karşılamayla kabul eden,  kendilerine hizmet etme şerefiyle onurlandıracak  çok değerli Düzceli hemşehrilerimiz;  öncelikle hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyor,  Düzce Valiliği görevimin bu güzel şehre, sizlere ve milletimize,  hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atanmış olduğum düzce valiliği görevine bugün itibarıyla başlamış bulunmaktayım.  Bu görevi şahsıma tevdi eden Sayın  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ A ve İçişleri  Bakanımız  Sayın    Ali Yerlikaya’ya güven ve takdirlerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Kutadgu Bilig’de denildiği gibi "Hizmet et, kul hizmeti sayesinde bey olur, hizmeti makbule geçmeyen insan dileğine kavuşur mu?” dedi.

ATATÜRK, ŞEYHE EDEBALİ’DEN ÖRNEKLER

Konuşmasında Türk devleti için önemli yer tutan kişilerden de örnekler veren Vali Aslan, “Yine Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle "Millete efendilik yoktur, hizmet  vardır ona hizmet eden efendisi olur",  ve Şeyh Edebali’nin ifadesiyle "İnsanı yaşat ki devlet  yaşasın" şiarı ve tarihimizin medeniyetimizin  devlet  geleneğimizin birikimlerini göz önünde bulundurarak Düzce’mizi  hep birlikte düşünecek, hep birlikte  düşleyecek, ilimizin her alanda topyekûn gelişimine yönelik adımlarla hizmet çıtasını inşallah daha yukarılara taşımak için el ele birlikte gayret sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

2001 YILINDA KAMYAMAK ADAYI OLARAK MESLEĞİNE BAŞLADI

Vali Aslan, mülki idareciliğine 2001 yılında kaymakam adayı olarak başladığını vurgulayarak “2001 aralık ayında kaymakam adayı olarak başladığımız mülki idare amirliği yolculuğunda bulunduğum dönem içerisinde kaymakamlık, vali yardımcılığı, mülkiye müfettişliği ve yine istisnai görevler noktasında afet acil durum koordinatörlükleri, il özel idaresi genel sekreterlikleri ve son olarak iller idaresi genel müdürü olarak 22 yılı aşan meslek yaşamım boyunca edindiğim tecrübeler ışığında Düzce ilimizdeki en temel hedefim;   vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması,  kamu düzeninin devamı  başta olmak üzere yakın zamanda  yaşadığımız sel ve deprem felaketlerini göz önünde  bulundurarak ilimizin afet selliğine yönelik tedbirleri almak ve gerekli adımları atmak olacaktır” dedi.

DAİMA ULAŞILABİLİR BİR VALİ OLACAĞININ SÖZÜNÜ VERDİ

Vali Aslan, her aşamada devamlı ulaşılabilen bir vali olacağının sözünü vererek “Bunların yanı sıra; şehrin tüm dinamikleriyle işbirliği içerisinde, milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz,  üniversitemiz, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve şehrimizin tüm kanaat  önderleriyle birlikte geçmişte yapılanların üstüne yeni  kazanımlar ekleyerek Düzce’mizi daha ileri bir seviyeye  taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Tüm Düzceli hemşerilerime ayrıca şunları da ifade etmek istiyorum; Valilik sizindir. Sayın Cumhurbaşkanımızın yönetim anlayışına da uygun olarak görev yapacağım süre boyunca her daim ulaşılabilir bir vali olacağım” ifadelerini kullandı.

ŞEHİT AİLELERİ, GARİP VE GUREBANIN YANINDA OLACAK

Şehit aileleri ile özellikle maddi durumu kötü olanlara önem verdiğini açıklamasında dile getiren Vali Aslan, “Başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere garip gureba ve ihtiyaç sahibi her vatandaşımız bizlere emanettir. Bizler necip milletimize hizmet ederek Cenab-ı Hakk’ın rızasına talibiz. Ancak bu rızanın da milletin rızasından geçtiğini biliyoruz.  bu itibarla milletin rızasını, duasını kazanmak için var gücümüzle gayret edip, Düzce’mizde hayırla anılacak işler yapmaya talibiz.  Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı Vizyonu çerçevesinde ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

CEVDET ATAY’I VE GÖREV YAPAN VALİLERİ UNUTMADI

Vali Aslan, kendisinden önce görev yapan valililer de unutmayarak “Bayrağı kendilerinden devralmış olduğum Sayın Valimiz Cevdet Atay’a ve ilimizde daha önce görev yapmış  valilerimize Düzce’mize yapmış oldukları hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyor, sayın valimiz Cevdet Atay’a  ülkemizin en hassas ve kritik illerinden olan yeni görev  yeri olan Şırnak vilayetinde başarılar diliyorum. Sözü bağlarken kendime de seslenmek istiyorum; “Kimseye bâkî değildir,  mülk-i devlet, sîmu zer, bir harab olmuş gönlü tamir  etmektir hüner.” dizeleriyle seslenip; hoş bulduk,  cumhuriyetimizin en genç vilayeti Düzce diyor, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.