Ne Alpaslan’ı unuttu ne Mustafa Kemal’i

DüzceSonHaber

Ne Alpaslan’ı unuttu ne Mustafa Kemal’i
26.08.2023 - 09:47
Güncelleme 26.08.2023 - 09:47
Haber Merkezi

 

Düzce Valisi Selçuk Aslan, sosyal medya hesabından paylaştığı iki mesajında hem Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Sultan Alpaslan’ı hemde Türkiye Cumuriyeti’nin temellerini atan Mustafa Kemal’i andı.

Düzce Valisi Selçuk Aslan, Türkçülük sevdası ile dikkat çekiyor. Vali Aslan, sosyal medya hesabından paylaştığı iki mesajında Sultan Alpaslan ve Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle andı.

Malazgirt Zaferi nedeniyle mesaj yayınlayan Vali Aslan, “26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferinin 952'inci yıldönümünde büyük Hakanımız Sultan Alparslan'ı ve ordusunu rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize vatan bırakan tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şâd olsun” dedi.

 

26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferinin 952'inci yıldönümünde büyük Hakanımız Sultan Alparslan'ı ve ordusunu rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
Kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize vatan bırakan tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum.
Ruhları şâd olsun.
pic.twitter.com/F63NQsod9r

— Selçuk Aslan (@ValiSelcukAslan) August 25, 2023 ">

 

Yine büyük taarruzun 101. Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Vali Aslan, “Milletimizin ayağa kalkışının ve hürriyet aşkının sembollerinden biri olan Büyük Taarruzun 101. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere millî mücadelemizin tüm kahramanlarını şükranla yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

Milletimizin ayağa kalkışının ve hürriyet aşkının sembollerinden biri olan Büyük Taarruz’un 101. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere millî mücadelemizin tüm kahramanlarını şükranla yâd ediyorum. pic.twitter.com/EPvlpZUe5A

— Selçuk Aslan (@ValiSelcukAslan) August 25, 2023 ">

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.