Vali Aslan ve Başkan Özlü’den 30 Ağustos mesajı

Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladılar.

Vali Aslan ve Başkan Özlü’den 30 Ağustos mesajı
30.08.2023 - 09:30
Kaynak: Haber Merkezi

 

Vali Selçuk Aslan mesajında şu ifadelere yer verdi;

Yüce Milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda verdiği destansı mücadelenin zirvesini temsil eden 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milletimizin kahramanlık dolu tarihinin altın sayfalarından biri olan bu zafer Türk ordusunun Türk milletine armağanıdır. 30 Ağustos 1922'de, aziz milletimizin topyekûn verdiği muazzam mücadele neticesinde düşman işgaline son verilmiş, bağımsızlığımız ve vatan topraklarımız korunmuştur. Bu zafer, Türk milletinin azim, inanç ve cesaretiyle tüm zorlukların üstesinden gelebileceğinin en somut kanıtıdır. Bugün, atalarımıza duyduğumuz minnet borcumuzu ödemek için, milli birlik ve beraberlik ruhuna uygun şekilde, ülkemizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaştırmak için azimle çalışmaktayız. Kahraman ordumuzun kazandığı zaferin ışığında, milletçe daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye hedefiyle yürümekte kararlıyız. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, karşılaştığımız her zorluğun üstesinden geleceğimize olan inancımız tamdır. Bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğimizi daima korumak, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyabilmek için var gücümüzle çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  30 Ağustos Zafer Bayramı'mızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI

 30 Ağustos Zaferinin, Türk milletinin ordusuyla bütünleştiği ve vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda ettiği bir mücadelenin sonucu olduğuna değinen Başkan Özlü, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Büyük Zafer'in 101. yıl dönümünü bir kez daha gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kutlu zafer kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle 7’den 70’e verdiğimiz onurlu mücadelenin eseridir.  Bu büyük zaferle bizi tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı, mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde, hiçbir şartta bağımsızlık ve hürriyetimizden ödün vermeyeceğimizi tüm dünyaya ilan etmiş olduk. Bu duygu ve düşüncelerle, bu anlamlı zaferin 101. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Düzceli hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını yürekten kutluyorum.”


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.