Silahla yaralanan Tuncay Özgenç o geceyi anlattı

DüzceSonHaber

Silahla yaralanan Tuncay Özgenç o geceyi anlattı
7.09.2023 - 00:14
Kaynak: Haber Merkezi

 

Camikebir Mahallesi Alemdar Sokak’ta geçtiğimiz gece yaşanan silahla yaralama olayında kaza kurşununa kurban giderek yaralanan Tuncay Özgenç olayın yaşandığı geceyi anlattı. Özgenç, olayla kendisinin bir bağlantısı olmadığını, kavga ayırmaya çalışırken ortamdan uzaklaştırmak istediği şahsa atılan merminin kendi bacağına saplandığını söyledi.

Camikebir Mahallesi Alemdar Sokak’ta yaşanan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı. Ardından ise Azmimilli Mahallesi’nde bir kahvehane kurşunlandı. İki olayın birbiriyle bağlantılı olduğu iddia edilse de silahlı kavgada bacağından yaralanan Tuncay Özgenç olayı anlattı.

Olayın yaşandığı gece evine giderken iş yerine geri döndüğünü söyleyen Özgenç “Olayla bizim uzaktan yakından alakamız yok. Ben mesai saatimi bitirdim evime geliyordum. kahvehanenin önünde kavga var diye ortağım telefon etti. Bende her iş sahibinin yapacağı gibi kavganın dükkanıma sıçramaması için iş yerime geri döndüm. Ben şahısları tanımam. Sokak başında birbirlerini itip kakıyorlardı. Ben kavgayı ayırmak için araya girdim. Ayırma sırasında benim olay yerinden uzaklaştırmak istediğim şahsın ayağına ateş edildi. O ateş edilen şahsın kaba etinden girip çıktı, benim ayağıma saplandı. Benim yaşadığım olay budur. Ben hangi sebeple kavga çıktığını bilmiyorum. Ama baktığımız zaman hem yerel basında hem kamuoyunda üstümüze oynanan bir oyun ve farklı algılar var” dedi.

İLLEGAL KUMARHANEMİZ YOK

Kendisinin sıradan bir esnaf olduğunu söyleyen Özgenç “Biz illegal kumarhane falan işletmiyoruz. Benim lokalim var. Üye olmayan zaten giremiyor. Biz devlete vergisini ödeyen, çalıştırdığı personelin sigorta bildirimini yapan sıradan bir esnafız. Biz kaza kurşununa kurban gittik. Ben kendimce şöyle yorumladım. Bu bizim günahlarımızın kefaretidir. Ben kendi acımla uğraşırken zaten psikolojik olarak zorluklar yaşıyorum. Çıkan dedikodu ve haberler bizi ayrıca yıpratıyor” ifadelerini kullandı.

AZMİMİLLİ MAHALLESİ’DE KURŞULNAN KAHVE İLE BAĞLATIMIZ YOK

Azmimilli Mahallesi’nde kurşunlanan kahvehane ile ilgili kendisinin yaşadığı olayda bağlantı kurulmaya çalışıldığını söyleyen Özgenç “Azmimilli Mahallesi’nde kurşunlanan kahvehane ile bizim alakamız yok. O kahvehanenin sahibi Yavuz  Yurdakul benim 35 senelik arkadaşım. Çocuklukta beraber büyüdük. Uzunmustafa’da beraber büyüdük, lise 2. Sınıfa kadar beraberdik. Bu olayla Azmimilli’de ki kahvenin kurşunlanma olayının ilgisi nedir anlayamadık. Kesinlikle bizim aramızda rekabet söz konusu bile değil. Benim müşterimle onun müşterisi ayrıdır. Aramızda çıkar çatışmamız yok. Yavuz bu olaydan sonra beni ilk ziyarete gelendir. Artık önümüzdeki kanlı, bıçaklı kavga olsa ayırmayacağız. Buda bana ders oldu” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.