Vali Aslan’dan yaylalar ile ilgili ilginç tespit

DüzceSonHaber

Vali Aslan’dan yaylalar ile ilgili ilginç tespit
7.09.2023 - 09:50
Kaynak: Haber Merkezi
2

 

Vali Selçuk Aslan, bugüne kadar turizm alanında gelişmeye müsait olan ancak bir türlü gelişemeyen ve yatırım yapılmayan Düzce’nin yaylaları ile ilgili ilginç bir tespitte bulundu. Vali Aslan, Doğu Karadeniz’deki yaylalarda kaçak ve hızlı yapılaşmayı örnek vererek “Düzce’nin yaylalarının bugüne kadar turizme açılmaması baktığınızda büyük bir şans” dedi.

Doğu Karadeniz yaylalarında kaçak yapılara karşı Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Gümüşhane valiliklerince tespit edilen yaklaşık 4 bin 200 kaçak yapı için yıkım kararı alındı. Pek çoğu yapım aşamasında yüzlerce kaçak yapı yıkıldı. Ancak bazı yapı sahipleri af çıkma ihtimaline karşı yapılarını yıkmamakta ısrar ediyorlar.

Doğu Karadeniz’de yaylalar konusunda sıkıntı yaşanırken, Düzce Valisi Selçuk Aslan’dan ilginç bir tespit geldi. Yıllardır Düzce’nin yaylalarının turizme açılmadığı ve yatırımcı gelmediği yönünde şikayetler yükselirken, Vali Aslan tespitleri ile adeta bu tepkilerin önünü kesecek bir açıklama yaptı.

“DÜZCE İÇİN BÜYÜK ŞANS”

Vali Aslan, Doğu Karadeniz’de yaşanan manzarayı örnek göstererek “Doğu Karadeniz’de gördüğümüz gibi oraya yapılan yatırımlarla birlikte aniden sıcak para akışı küçük, büyük tüm yatırımcıları yapı yapmaya yönlendirdi. Bu sayede yapılaşma kontrolden çıktı. Eğer Düzce’de de yaylalar turizme ve yatırıma açılmış olsaydı aynı manzara ile karşılaşabilirdik. Şimdi biz Doğu Karadeniz’i kendimize örnek alarak yapılan hataları yapmadan kontrollü bir şekilde yaylalarımızı turizme kazandırmamız ve sınırlı yatırım yapılmasını sağlamamız lazım. Aslına baktığınızda Düzce’nin yaylalarının turizme açılmamış olması Düzce için büyük şans” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Shr
  Shr
  8.09.2023 07:45

  Sayın Vali çok haklı. Turizme açıldığında doğal yapı kayboluyor maalesef. Örnek Uzungöl. Sonrasında da şehir Arapların isitilasına uğradı. Yer yurt edindiler. Kendi şehrinde yabancı olan sen oldun.

 • Hülya öztürk
  Hülya öztürk
  7.09.2023 20:31

  Farkli ve haklı bir bakış açısı tebrikler