Bataklığa saplanan 3 büyükbaş hayvan kurtarıldı

DüzceSonHaber

Bataklığa saplanan 3 büyükbaş hayvan kurtarıldı
7.09.2023 - 15:30
Kaynak: Haber Merkezi

 

Bahçeköy, Paşakonağı merasında sel sonrası oluşan bataklıklara saplanan ve 24 saattir kurtarılmayı bekleyen 2’si manda 3 büyük büyükbaş hayvan itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Bahçeköy ve Paşakonağı sakinlerinin hayvan otlatmak için kullandığı merada Temmuz ayında yaşanan sel sonrası suların çekilmesiyle bataklıklar oluştu. Meraya otlamak için giden hayvanlardan 3’ü bataklığa saplanarak mahsur kaldı. Merayı dolaşan köy ihtiyar heyeti üyesi Mustafa Mecit, hayvanları fark edince köylere haber göndererek hayvanları kaybolanların hayvanlarını almalarını istedi. Ancak hayvanların sahibi çıkmayınca Mecit sabah erken saatlerde yine aynı yerlerde hayvanların kurtarılmayı beklediğini fark etti.

Bunun üzerine itfaiye ekiplerine haber veren Mecit’in ihbarı üzerine olay yerine giden itfaiye ekipleri 2’si manda 3 büyükbaş hayvanı saplandıkları çamurun içinden kurtardılar ve bataklıkları odun parçaları ile kapatarak tekrar düşmelerini engellediler.

Hayvanları fark eden Mustafa Mecit, “Dün ben buraya geldim. Traktörle gezdim. 3 tane hayvan batmıştı. Arkadaşımı çağırdım. Bir tanesini çıkardık. Sabah bir daha baktık ikisi çıkarılmamış. Köye haber verdim. İçim el vermedi. 112’yi aradım. Telefon ettiler. İtfaiye ekipleri geldi. Ben çok üzüldüm. Hayvan paçalarımı öpüyor çıkarın diye” dedi.  

 

   


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.