Avukatlık cübbesini doğum gününde giydi

DüzceSonHaber

Avukatlık cübbesini doğum gününde giydi
13.09.2023 - 13:33
Haber Merkezi

 

Düzce Adliyesi İdari İşler Müdürü Erdinç Özdemir, doğum gününe denk gelen günde stajını tamamlayarak avukatlık cübbesine giyerek avukatlık ruhsatını aldı.

Düzce Adliyesi İdari İşler Müdürü Erdinç Özdemir, Düzce Adliyesi’ndeki görevine devam ederken bir yandan da hukuk fakültesini tamamlayarak avukat olma hakkı kazandı. Düzce Barosu’na bağlı olarak avukatlık ruhsatını alan Özdemir için Düzce Barosunda cübbe giyme töreni düzenlendi. Avukatlık yemininin ardından Avukat Erdinç Özdemir’in cübbesini yanında stajını tamamladığı Avukat Halil Aydın giydirdi. Özdemir’e avukatlık ruhsatını ise Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre verdi.

Başsavcı Yasin Emre, “Erdinç bey Düzce Adliyesi’nde özellikle depremlerin ardından adliyenin yenilenmesi konusunda üstün çaba harcadı. İdari işler müdürü olarak bize çok yardımcı oldu. Şimdi ise meslektaşımız olarak avukatlı ruhsatını aldı. Hukukun üstünlüğü ilkesine uygun olarak hem mesleki hem vicdani olarak suç ve suçların aydınlatılmasında da bize yardımcı olacağına inanıyorum” dedi.

Cübbe törenine Başsavcı Yasin Emre, Cumhuriyet Savcıları, BARO Başkanı Avukat Taner Çakır, avukatlar, adliye çalışanları ve Özdemir’in yakınları katıldı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.