Düzce’nin esnafı taş mı yesin?

DüzceSonHaber

Düzce’nin esnafı taş mı yesin?
15.09.2023 - 14:20
Güncelleme 15.09.2023 - 14:22
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

Düzce’de art arda kurulan ve yöresel ürünler pazarı adı verilen panayırlar, Düzceli esnafı bitirme noktasına getirdi. Düzceli esnafın tüm gelirinin önünü tıkayan ve giyimciden, yiyecek satıcısına kadar her kesimi etkileyen bu tip organizasyonları engellemesi gereken DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı’nın ise balonu erken patladı.

Düzce’de yöresel ürünler pazarı adı altında yapılan organizasyonlar Düzceli esnafın canına tak etti. Hemen hemen her ay kurulan pazarlarda ucuza stant kiralayan ve çoğu Düzce dışından gelen esnaflar şehrin merkezinde her vatandaşın ulaşacağı alanlarda panayır usulü tezgah açarak ürünlerini satıyorlar.

Düzceli esnaflardan bir çoğu siftah dahi yapamazken, Düzce dışından gelerek iş yeri kirası, elektrik, su, SGK primi ödemeden kazanç sağlayanlar 10 günde parayı toplayıp gidiyorlar.

Son olarak Millet Bahçesi içinde kurulan yöresel ürünler pazarında her türlü ürün satılırken, şehir esnafı ise sinek avladı.

Burada en büyük sorumluluk ise Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı ile DESOB’a bağlı tüm odalara ait. Her oda kendi üyesini korumak zorundayken, geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapan ve bunu DESOB resmi sitesi ile yayın organında yayınlayan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, ‘Esnafımızı kimseye yedirmeyiz” açıklaması yapmıştı. Ancak Kayıkçı’nın balonu erken patladı ve yine bir Pazar kuruldu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ah Düzcem
    Ah Düzcem
    16.09.2023 13:20

    Hep filim fırıldak peşinde Kayıkçı dönemini bilerek bitmiyorlar neymiş kayıkçı maaş bile almiyormus peki aldığı ihaleler dolaylı yollardan Kazancı yokta her seçimde neden aday oluyor kıyak işler olmasa neden o koltuğu kına yapıştırdı derler adam