Polis bu kez broşürle uyardı. DOLANDIRILMAYIN!!!

DüzceSonHaber

Polis bu kez broşürle uyardı. DOLANDIRILMAYIN!!!
15.09.2023 - 15:53
Kaynak: DHA

 

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü KOM ve Dolandırıcılık masası ekipleri Cuma namazı çıkışında dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyarmak için broşür dağıttı. Polisler vatandaşlara ısrarla kendisini savcı, polis ve asker olarak tanıtan kişilere kanmamalarını istediler.

Düzce’de son dönemde hem internet üzerinden hemde telefonla dolandırıcılık olaylarında artış yaşanmaya başladı. Özellikle fındık sezonunu takip eden ve vatandaşları arayarak kendilerini savcı, polis veya asker olarak tanıtan dolandırıcılar ayrıca vatandaşlara adlarının FETÖ olayları ile diğer soruşturmalara karıştığı korkusu yayıyorlar.

Bunun yanında ‘Kargodan ürününüz döndü” gibi bahanelerle insanları kandırarak paralarını alan kişilere karşı Düzce İl Emniyet Müdürlüğü KOM ve dolandırıcılık masası ekipleri Cuma namazı çıkışında vatandaşlara broşür dağıtarak uyarıda bulundular.

Polisler vatandaşlara “Sizleri Telefonla Arayarak Kendilerini Polis, Asker veya Savcı Olarak Tanıtıp, Sizden Para, Altın İsteyen Şahıslara İnanmayın. Hakkınızda FETÖ soruşturması var diyenlere inanmayın. Hemen 112’yi arayarak polise bilgi verin" dediler.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.