DÜZDEF neyin peşinde?

DüzceSonHaber

DÜZDEF neyin peşinde?
21.09.2023 - 10:25
Güncelleme 21.09.2023 - 10:27
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Dernekler Federasyonu Başkanı Faruk Çakmak dün yaptığı basın açıklaması sonrası İstanbul’da yapılacak gezinin Şehit aileleri ile gazilere moral amaçlı düzenleneceğini paylaştı. Ancak şehit aileleri ve gazilerin geziden haberi olmadığı ortaya çıkarken aynı Faruk Çakmak paylaşımlarını değiştirerek bu kez depremzedeler ve mağdur ailelerin moral bulması için gezinin düzenleneceğini duyurdu. Şimdi depremzede ve mağdur ailelerin bu geziden haberi olup olmadığı merak ediliyor.

Düzce’deki derneklerin bir araya gelerek oluşturduğu Düzce Dernekler Federasyonu bünyesinde bir garip işler olmaya başladı. Dernekçilik faaliyetlerinin sadece piknik ve yat gezisinden ibaret olduğunu düşünen DÜZDEF Başkanı Faruk Çakmak bu kez şehitlerimizi ve gazilerimizi kullanarak Pazar günü yapılacak olan yat gezisinin tepki almamak için gezinin Şehit yakınları ile gazilere moral vermek için düzenlendiğini duyurdu. Ancak Şehit aileleri ve gazilerin geziden haberi olmadığı anlaşıldığı gibi şehit aileleri ve gazi derneklerinden de geziyle ilgili bir görüş alınmadığı öğrenildi.

Şehit ve gazi derneklerinin duruma tepki göstermesi üzerine Çakmak bu kez paylaşımlarını büyük hızla değiştirerek yine duygu sömürüsüne en müsait çevreyi seçti ve depremzedeler ile mağdur ailelerin moral bulması için gezi düzenleyeceklerini söyledi.

Diğer yandan bir dönem siyasetle uğraşan ve siyasette istediğini bulamayan Çakmak’ın tekrar DÜZDEF başkanı olarak yeme, içme ve gezme üzerine kurulu dernekçilik anlayışı ile hedefinin ne olduğu merak edilmeye başladı.

 


Editör: D. Son Haber