Düzce’de KYK’da kalan öğrenciler eylem yaptı

DüzceSonHaber

6.11.2023 - 10:15
Kaynak: Haber Merkezi

 

Konuralp bölgesinde bulunan Raziye Begüm Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler yaşanan asansör faciaları ve asansör arızaları sonrası gece saatlerinde KYK bahçesinde toplanarak eylem yaptılar.

Ülke genelinde son dönemde KYK yurtlarında yaşanan asansör vakaları artmaya başladı. 1 öğrencinin ölmesine neden olan asansör kazalara bir yenisi de gece saatlerinde eklendi. Rize Ayder KYK kız öğrenci yurdunda içinde bir öğrencinin bulunduğu asansör sekizinci kattan düştü. Mahsur kalan öğrenci kurtarılıp hastaneye kaldırıldı.

Konuralp bölgesinde bulunan Raziye Begüm Sultan Kız Öğrenci yurdunda kalan öğrenciler de yaşanan asansör arızası ve başka bir üniversitede hem ölen hemde yaralanan arkadaşlarına destek olmak için yurt bahçesinde eylem yaptılar. Gece saatlerinde yurt bahçesine inen 100 kadar üniversite öğrencisi sloganlar atarak tepkilerini gösterdiler.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.