Küçük Sanayi Sitesi kooperatifi esnafları mağdur ediyor

Düzce Son Haber

Küçük Sanayi Sitesi kooperatifi esnafları mağdur ediyor
14.02.2024 - 15:07
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi üyelerini mağdur etmeye devam ediyor. Küçük Sanayi Sitesi’nde yaşanan alt yapı, yol ve aydınlatma yetersizliği nedeniyle araçlar çamura batmaya başladı.

Düzce Küçük Sanayi Sitesi’nde sorun yumağı her geçen gün büyümeye devam ediyor. Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yöneticilerinin vurdumduymaz tavırları nedeniyle site içerisinde alt yapı, aydınlatma ve yol sorunu her geçen gün çözümsüz hale geliyor.

Geçtiğimiz aylarda seçim yapılmasına rağmen, seçimleri kimin kazandığı bilinmezken, yöneticilerin bazılarının istifa ettiği öğrenildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü kooperatif için tekrar seçim kararı aldı. Ancak seçim kararına uymayan kooperatif yönetiminin bu tavrı esnafları mağdur etmeye başladı.

DÜZCE BELEDİYESİ SORUMLU DEĞİL

Bölgede aydınlatma, altyapı, yol ve sosyal tesis gibi yapıların yapılmasından tamamen Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi sorumluyken, sorumlu birimin Düzce Belediyesi olarak gösterilmesi ise kamuoyunda farklı bir algının oluşmasına neden oluyor. Tamamen özel bir bölge olan alanda belediye zaman zaman yaptığı çalışmalarla esnafların daha fazla mağdur olmaması için çalışmalar yapıyor.

TÜM SORUMLULUK KSS KOOPERATİFİNE AİT

Diğer yandan bölgede yapılacak alt yapı, yol, sosyal tesis, aydınlatma ve buna benzer işlerin yapılması ile ilgili tüm sorumluluk KSS Kooperatifi yönetimine ait. Ancak kooperatif sorumluluğunu yerine getirmediği gibi Düzce KSS’yi kaderine terk etti.

 GERÇEK BİR YÖNETİM ŞART

Diğer yandan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi için gerçek bir yönetimin gelmesi gerekiyor. Alt yapı, yol ve diğer çalışmaları yapacak yönetimin esnafların mağduriyetini ortadan kaldırması isteniyor.  


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.