Maradit’ten Güloğlu’na kınama

Düzce Son Haber

Maradit’ten Güloğlu’na kınama
6.03.2024 - 12:00
Kaynak: Haber Merkezi

 

Küresel Gazeteciler Konseyi Düzce İl Temsilcisi Fatih Maradit, seçim çalışması sırasında gazetecilerin kendisini tehdit ettiği yönünde mesleklerini yapan gazetecilere iftira atan ve genelleme yapan YRP Adayı Davut Güloğlu’nu kınadığını, mağdur edebiyatı ile seçim çalışması yaptığını söyleyerek, özür beklediklerini dile getirdi.

Küresel Gazeteciler Konseyi Düzce İl Temsilcisi Fatih Maradit yaptığı açıklamada, YRP adayı Güloğlu’nun söylemlerini kabul etmeyeceklerini belirterek “Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Sayın Davut Güloğlu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği bir kıraathanede yaptığı konuşmada, Düzce’deki gazetecilerin TÜMÜNÜN kendisini tehdit ettiğini belirterek, “Beni gazeteciler tehdit ediyor. Para vermezsen seni biz alaşağı etmesini biliriz” demiş ve bir vatandaşın isim vermesi gerektiği konusundaki ısrarlı sorusuna da “Hepsi.. Tümü.. Genel..”  ifadelerini kullanmıştır. Sayın Güloğlu doğru konuşmuyor. Bu ifadeleri tamamen gerçek dışıdır. Kendisine belki de, “Düzce’de mağdur edebiyatıyla oy kazanabileceği” fikri verilmiş olabilir ama bunu yaparken Düzce’deki meslektaşlarımızın buna alet edilmesine, gerek bir gazeteci ve gerekse Küresel Gazeteciler Konseyi olarak seyirci kalmamız mümkün değildir. Eğer varsa kendisini tehdit ederek para isteyen bir gazeteci, onun ismini belgeleriyle açıklaması gerekmektedir. Düzcemiz’deki bütün gazetecileri bu konuda zan altında bırakmasını kabul edemeyiz. Küresel Gazeteciler Konseyi Düzce İl Temsilcisi olarak Sayın Davut Güloğlu’nu bu tutumundan dolayı kınıyor, Düzce’deki tüm basın mensuplarımızdan özür dilemeye davet ediyorum” dedi.    


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.