Yenivakıf köyü sakinleri köprünün bitirilmesini bekliyor

DüzceSonHaber

Yenivakıf köyü sakinleri köprünün bitirilmesini bekliyor
26.06.2021 - 12:15
Haber Merkezi
8

Çilimli Yenivakıf Köyü’nde ana güzergah üzerinde başlatılan köprü yapım çalışmaları bir türlü ilerlemiyor. Sadece 3 işçinin çalıştığı köprü çalışmaları nedeniyle Zonguldak istikametine gitmekte olan ağır tonajlı araçlar mahalle aralarını kullanmaya başladı. Bu durum ise köy halkını tedirgin ediyor.

Çilimli Yenivakı Köyü’nde ana güzergah üzerinde köprü yapım çalışması başlatıldı. Özellikle ağır tonajlı araç sürücüleri tarafından Zonguldak’a bağlanmak için kestirme yol olarak kullanılan güzergahta başlatılan çalışma ise bir türlü tamamlanamıyor.

Sadece 3 işçinin çalıştığı 09.00 ile 17.00 saatleri arasında çalıştığı köprü inşaatı işçilerin yavaş davranması sonucu hızlı ilerleyemiyor.

 Bununla birlikte ağır tonajlı araçların kestirme olarak kullandığı yolda köy içerisinde ki ara yolları kullanmaya başlaması da köy halkını tedirgin etmeye başladı.

Köylüler “Çocuklarımız sokak aralarında oynuyor. Araçlar bu yolları kullanmaya başladı. Bir an önce köprünün tamamlanarak ana yol güzergâhınınım açılmasını bekliyoruz” dediler.  


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (8)

 • ....
  ....
  27.06.2021 22:33

  Haberi yapanlardan allah razi olsun onlar sayesinde haberi goren işciler işinin basinda calismaya basladilar. Kazasiz belasiz bitse insallah

 • AdsiZ
  AdsiZ
  27.06.2021 22:31

  Navigasyonla gelen butun şöforler tir kamyon soforu hepsini o yola atiyor yasaklar oladursun hanginiz uyuyor acaba. Yanlis giren Ara mahallelerden kac tane araba kamyon döndurdugumuzu biz mahalle halkina sorun..

 • Vakıflı
  Vakıflı
  27.06.2021 11:31

  Oradaki ustalar önce işini yapmayi öğrensin sonra haber yapmayı öğrensin başında denetlemeci yok diye her boşlukta mola veriyorlar işte devletin paraları böyle hiç oluyor. Devlet bir firmaya iş veriyor, o firma taşeron başka firmaya iş veriyor, o taşeron de başka taşeron firmaya iş veriyor sonuç bu. Güya pazar Çarşamba günü beton dökmesi bitecekti, sonra pazara sarktı, bugün pazar ustaların keyfi gelirse demir bağlamayı bitirip betonu döker Ler heralde.

 • Vakıflı
  Vakıflı
  27.06.2021 11:10

  Siz orada olmadığınız için n görmüyorsunuz tabi kamyon tırları mahalle arasından geçerken. Çünkü nerede bir ağaç gölgesi var orada oturuyorsunuz. Köylü herşeyi görüyor ve sizi köyde çok pohpohlamislar ekmek bedava çay bedeva böle olunca kimse çalışmaz tabi. Kişi sayısına gelince 3 işçiden fazla çalışan olmuyor. İsterseniz muhabirleri köye çağıralım bı konussunlar köydeki vatandaşlar ile.

 • Vakıflı
  Vakıflı
  27.06.2021 11:01

  Zafer Kara sen şantiye şefi misin yoksa müteahhit misin? Bız orada yapılanı görüyoruz ve dün bu haberden sonra 4 kişi daha geldi ve köyde haberi kim yaptı haberi kaldıralım diye sormadiginiz kimse kalmadı. Biz seni oralarda gidemiyoruz 3 kişiden 1 kişi çalışıyor 2 kişi boy goy peşinde bırakın bu işleri işini adam gibi yapan bir firma yok Düzce'de doğru? Önce kendinize bakın sonra başkasına laf atın. Ağır tonajlı kamyonların geçmesi yasak normalde evet sen orada olmadığın icin görmüyorsun.

 • Zafer Kara
  Zafer Kara
  26.06.2021 15:45

  O güzergahtan ağır vasıta araçlarının geçmesi zaten yasak.Orada ki ustalar sizden daha iyi habercilik yapar.Zaten sizden de tarafsız olmanız beklenmezdi.Düzce’de bitane işini adam gibi yapan basın organı yok.

 • Zafer Kara
  Zafer Kara
  26.06.2021 15:44

  O güzergahtan ağır vasıta araçlarının geçmesi zaten yasak.Orada ki ustalar sizden daha iyi habercilik yapar.Zaten sizden de tarafsız olmanız beklenmezdi.Düzce’de bitane işini adam gibi yapan basın organı yok.

 • Murat Karaaslan
  Murat Karaaslan
  26.06.2021 15:43

  Bu haberi yapan gazeteci arkadaş Köprüye başlayalı 13 gün oldu köprü bitmek üzere Dereye sel geldi işler bi hafta geriye attı Orda çalışan işçi sayısı 8 kişi İkinci olarak o yol ağır tonajlı araçlara yasak Altını üstünü araştırmadan yetkililerden bilgi almadan böyle haberler yapmayın Kendi gazeteciliğinizi bi sorgulayın