Serbay Ar-Ge Faaliyetlerini Bolu'da Yürütecek

DüzceSonHaber

Serbay Ar-Ge Faaliyetlerini Bolu'da Yürütecek
18.08.2021 - 15:52
Güncelleme 19.08.2021 - 10:08
Haber Merkezi
4

Düzce özelinde 11 yıldır çalışmalarını sürdüren, yazılım ve reklam alanında başarı grafiğini sürekli yükselten Tayyare Limanı, bünyesinde yer alan Serbay ve Kod8 grubu markalarına ait Ar-Ge faaliyetlerini il dışına çıkarmaya hazırlanıyor. Tayyare Limanı, bu kapsamda Bolu Teknokent Ar-Ge merkezini Bolu ve bölge işletmeleriyle buluşturuyor.

Yeni yapılanmalarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Serbay Interactive Ajans Başkanı Görkem Özdemir, Tayyare Limanı bünyesinde yer alan Serbay ve Kod8 grubu olarak kuruldukları günden bu yana sürekli olarak değişen teknolojiye ayak uydurmak, yenilikçi ve Ar-Ge çalışmalarının önceliklerinin başında geldiğini, Serbay ve Kod8’in tüm ürün ve markalarını geleceğe yönelik inşa ettiklerini ve her bir ürün ve markanın ayrı ayrı Ar-Ge niteliği taşıdığını dile getirdi.

2021 yılının başından itibaren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. ile iş birliği çalışma-lara başladıklarını kaydeden Özdemir, hazırlıklarının tamamlandığını ve Kod8 Yazılım Teknolojileri Ar-Ge merkezini hayata geçir-diklerini sözlerine ekledi.

ÖZDEMİR; “AR-GE MERKEZİMİZİN ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”
Özdemir, açıklamalarının sonunda şu ifadeleri kullandı;
“2011 yılında kurduğumuz ‘Serbay’ markasının ve ‘Tayyare Limanı’ bünyesinde yer alan diğer marka ve ürünlerimizin gelişmesini sektörümüze ve KOBİ’lere duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu süreçte çeşitli sektörler için projeler ve yazılımlar ürettik. Bu üret-tiğimiz proje ve yazılımların daha da ilerleyebilmesi için Bolu İzzet Baysal Üniversitesi’yle iş birliği yaparak Bolu Teknoloji Geliş-tirme Bölgesi’nde Ar-Ge merkezimizi açmış bulunmaktayız. Ar-Ge merkezimizin Serbay ailesine, çalışanlarımıza ve çözüm ortakla-rımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

GÖZÜTOK; “YEPYENİ BİR SERÜVENE BAŞLIYORUZ”
Serbay Interactive Ajans Başkan Yardımcısı Özkan Gözütok ise “Bolu’da açtığımız Ar-Ge merkezimiz ile yepyeni bir serüvene başlıyoruz. Ürettiğimiz projelerin derinliğini ve kalitesini arttırmak adına Bolu İzzet Baysal Üniversitesi bünyesinde akademik kad-rodaki öğretim üyelerinin ve öğrencilerinin desteğiyle çalışmalarımızı her geçen gün arttıracağız. Önümüzdeki yıllarda Ar-Ge har-camalarına ayırdığımız kaynak, toplam gelirimizin %27’sini oluştururken, personellerin ise %51’inin Ar-Ge alanında çalışmasını planlamaktayız” diye konuştu.

BAYRAKLI; “AR-GE MERKEZİMİZ İLE BOLU’DAKİ ÇALIŞMALARIMIZI DA HIZLANDIRMIŞ OLACAĞIZ”
Serbay Interactive Stratejik Planlama Sorumlusu Serkan Bayraklı, “10 yıllık süreçte Ar-Ge, inovasyon ve dijital dönüşüm her zaman ilk önceliklerimiz arasında oldu. 2021 yılı ve Ar-Ge ofisimizin, Ar-Ge çalışmalarımızı hızlandırdığımız bir yıl olmasını diliyorum. Bolu Teknokent Ar-Ge merkezimiz ile daha da güçlü olacağımıza yürekten inanarak, Ar-Ge merkezimiz ile Bolu’daki çalışmalarımızı da hızlandırmış olacağız” dedi.


Editör: T. Solmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Fikri İş
  Fikri İş
  19.08.2021 10:00

  Hayırlı olsun başarılarınız daim olsun

 • Gençer Baray
  Gençer Baray
  19.08.2021 10:00

  Sizleri tebrik ediyorum.

 • Tuncay Yuksel
  Tuncay Yuksel
  19.08.2021 09:59

  Başarılarınız daim olsun İNŞAALLAH kardeşim

 • Nazan Demırel
  Nazan Demırel
  19.08.2021 09:59

  Yolunuz hep açık olsun inşallah hayirli uğurlu olsun