Düzce'de STK’lardan Sezen Aksu’ya kınama

DüzceSonHaber

Düzce'de STK’lardan Sezen Aksu’ya kınama
18.01.2022 - 19:13
Haber Merkezi
4

Sözlerini yazdığı bir şarkıda Müslümanlar için önemli olan Hazreti Adem ve Hazreti Havva’ya cahil nitelemesinde bulunan Sezen Aksu’ya tepkiler dinmek bilmiyor. Düzce’de STK’lar ortak açıklamasında Sezen Asku’yu kınadıklarını ve sanatçıların yapıcı olması gerektiğini vurguladılar.

İçlerinde Cihannüma, Uluslararası Kardeşlik Hareketi Derneği, Memur-Sen, Milli Gençlik Vakfı, Büro Memur-Sen, Emekli Memur-Sen, İHH ve Anadolu Gençlik Derneği’nin yer aldığı sivil toplum kuruluşları ortak bildiri yayınlayarak Sezen Aksu’yu kınadıklarını ifade ettiler.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “"Şahane bir şey yaşamak" adlı şarkıyı ısıtıp yeniden gündeme getiren ve atamız Hz. Adem ile Hz. Havva validemize cahil nitelemesi ile hakaret eden sözde sanatçı Sezen Aksu'yu esefle kınıyor, esas cehaletin bu saldırgan ve ayrıştırıcı tutum olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Pervasızlığı ile toplumsal huzurumuza gölge düşüren Sezen Aksu'yu acilen aziz milletimizden özür dilemeye davet ediyoruz. Sezen ve türevleri şunu iyi bilmelidir ki, sanatçı; yıkan, yaralayan ve ötekileştiren değil, sarıp sarmalayan ve yapıcı olandır.”


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Hz. Havva ne lan?
  Hz. Havva ne lan?
  19.01.2022 13:56

  Siz ademden havvadan daha cahilsiniz, onlarin zamaninda yazi bile daha yoktu.

 • Hepsi
  Hepsi
  19.01.2022 13:13

  Devleti iktidar sayesinde hortumlayan, zengin kandirilmis uyelerinden para toplayan kimseye bir tas çorbasi bile nasip olmamis safa icinde yasayan baskanlari olan ama utanmalari asla olmayan daha önemlisi dunyadan bi haber cahiller ordusu.

 • Meydan Larousse
  Meydan Larousse
  19.01.2022 02:27

  Bu yukaridaki stklar bi seyi unutmuslar bize ambulansi getiren receb abi o zamanlarda millet bahçeleri ve kütüphane yapmaya baslamamisti daha o yüzden cahil kaldilar onu diyo sezen aksu.

 • Galvanizli boru
  Galvanizli boru
  18.01.2022 20:19

  Aynı stklar Fevai Aslan AKP genel başkanı için Allahın bütün vasıflarını toplamış lider dediğinde neredeydi.