Elektrik faturasını gören muhtar çileden çıktı

DüzceSonHaber

Elektrik faturasını gören muhtar çileden çıktı
2.02.2022 - 11:34
Haber Merkezi
1

Son yapılan zamlardan sonra rekor düzeyde gelen elektrik faturaları Yeni Taşköprü Muhtarı Hüseyin Gür’ü çileden çıkardı. Köye su vermek için kullanılan motopomplar nedeniyle fazla gelen elektrik faturası köyde de su fiyatlarının yükselmesine neden olacak.

Son dönemde elektrik faturalarının yüksek gelmesi tüm vatandaşları çileden çıkardı. Son olarak Yeni Taşköprü Köyü muhtarlığına 17 bin 934 lira elektrik faturası geldi. Köye su veren motopompların kullanılması nedeniyle elektrik faturası fazla gelince köy muhtarı Hüseyin Gür çileden çıktı.  

Fazla gelen elektrik faturasına tepki gösteren Gür “Bir  milletin üzerine bu kadar yük bindirilmez, önce elektriğe 4 yılda yüzde 774 zam yapıp, sonrada çıkıp bir bakan az yakan az ödeyecek gibi cümle kuruyor, içme suyu şebekesine su sağlayan bir motopompun elektriği nasıl az kullanılıyor merak ettim. 4 yıl içinde arızalarda ve tamiratlarda yükselen fiyatları daha hesaba bile katmıyorum. 2021 yılı içinde sırf bozulan motopomp, arıza ve tamir bakımı 50 Bin TL civarında, hiç kimsenin hakkı değil benim köyümün halkına bu kadar yük bindirmesi. Trol hesaplara harcayacağınız paraları kesseniz bazı şeylere bu kadar zam yapmanıza gerek kalmaz” dedi.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Galvanizli boru
    Galvanizli boru
    2.02.2022 11:43

    Akp li belediyelere talimat verdim sokak köpeklerine barınak yapın diyenler, vatandaş için elini taşın altına sokmuyor. Kademeli tarife dediler o da fiyasko çıktı. Önce yüzde 125 zam yapıp bunun bir bölümünü geri çekmeyip, günlük kullanımı Yukarı çektik diyenler çok lütufta bulunuyor uş gibi anlatması ve halkın da buna inanması tam bir ironi. Kahrolsun dış minnaklar.