TÜİK’e göre Düzcelilerin yüzde 90’nı çok mutlu

DüzceSonHaber

TÜİK’e göre Düzcelilerin yüzde 90’nı çok mutlu
3.02.2022 - 10:40
Haber Merkezi

Düzce, Akçakoca, Yığılca, Kaynaşlı, Cumayeri, Gümüşova, Gölyaka ve Çilimli ilçelerinde TÜİK tarafından yapılan araştırmada, halkın yüzde 90’nın mutlu, yüzde 10'luk kesimin ise mutsuz olduğunu gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu, Düzce ve ilçelerinde yaşayan halkın yüzde 90’nın mutlu olduğunu açıkladı…

Türkiye İstatistik Kurumunun 'Yaşam Memnuniyeti Araştırması' verilerinde en mutsuz illeri açıkladı. Çıkan sonuca göre Düzce mutsuz iller arasında 39. sırada yer aldı. Düzce'de Mutsuzların il nüfusuna oranı: 10,05 olarak hesaplandı.

Türkiye İstatistik Kurumunun ‘Yaşam Memnuniyeti Araştırması’ verilerinde en mutsuz iller açıklandı. Veriler içerisinde, illerin mutsuzluk oranı da yer aldı.

Düzce'de sokağa baktınız da bir çok konuda şikayet eden ve yine bir çok kategoride gerilerde kalan vatandaşlar azımsanmayacak düzeyde olmasına rağmen, yapılan araştırmaya göre, Düzcelilerin yüzde 90'ı hayatından memnun. Düzce'de mutsuzların oranı ise yüzde 10,5 olarak hesaplandı.

81 il arasında yapılan araştırmada,  Düzce diğer iller arasında en mutlu 39. kent oldu.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.