Delta Alfa ve DİDER’den Mor Çatı Vakfı’na destek

DüzceSonHaber

Delta Alfa ve DİDER’den Mor Çatı Vakfı’na destek
8.03.2022 - 12:30
Haber Merkezi

DELTA Alfa Çorap Fabrikası ve Düzce İşçileri Dayanışma Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na destek amacıyla kermes düzenlendi. Delta Alfa fabrikasında düzenlenen kermesten elde edilen gelir vakfa bağışlandı.

1990 yılında kadına yönelik şiddetle mücadele etmek amacıyla feministler tarafından kurulan Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı bağışlar ve gönüllüler sayesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vakfa Delta Alfa ve DİDER’den destek geldi.

Düzce’nin en çok kadın istihdamının sağlandığı Delta Alfa Fabrikası bahçesinde düzenlenen kermeste, fabrikada çalışan kadınların el emeği ve göz nuruyla yaptığı ürünler satışa sunuldu. Satışlardan elde edilen gelir ise Mor Çatı Vakfı’na bağışlandı.

DİDER Başkanı Sedat Mıhçı “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Delta Alfa çalışanları ve Düzce İşçileri Dayanışma Derneği olarak farkındalık yaratmak için mor çatı kadın sığınma vakfına destek amaçlı fabrikamızın bahçesinde kermes düzenledik. Düzcemizde en çok kadın istihdamı sağlayan fabrika olmaktan gurur duyuyoruz. Başta annelerimiz olmak üzere bütün dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz” dedi.  


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.