Araç girmesin diye koydular vatandaşa tuzak oldu

DüzceSonHaber

Araç girmesin diye koydular vatandaşa tuzak oldu
14.03.2022 - 14:20
Haber Merkezi

Araçların trafiğe kapalı alanlarını engellemek için konulan taş bariyerler, Düzceliler için tehlikeli tuzak oldu. Çeşitli nedenlerle taş bariyerleri görmeyen vatandaşlar takılıp düşünce yaralanmalar da kaçınılmaz oluyor. Bu taşları koyan belediye ekiplerinin insanların göremeyeceğini hesap etmemesi ise tepki çekiyor.

Düzce Belediyesi tarafından araç trafiğine kapatılan veya araçların kaldırımlara park etmesini önlemek için kaldırım ve sokak girişlerine koyduğu bariyer taşlar, Düzceliler için tehlikeli tuzak oldu. Her gün binlerce insanın kullandığı sokak girişlerinde ve kaldırımlarda tam insan geçişlerinin olduğu yerlere konulan bariyer taşları hayatın koşturmacası içinde fark edemeyen insanlar, bu taşlara takılıp düşüyor. Her gün onlarca insan bu taşlar nedeniyle düşerek yaralanıyor. Özellikle kış mevsiminde kaldırımların paten pistini aratmadığı bu günlerde kayan kaldırımlarda ayakta durmakta zorluk çeken vatandaşlar, birde bariyer taşlara takılıp düşünce hayati tehlike kaçınılmaz oluyor.

Yaşlı kadın kanlar içinde kaldı

Haftasonu yaşanan olayda bu tehlikeyi bir kere daha gözler önüne serdi. Yaşlı bir kadın, millet bahçesinden spor sokağa girerken dalgınlıkla göremediği bariyer taşa takılarak kafa üstü düştü. Alnı yarılan ve kanlar içinde kalan yaşlı kadının yardımına çevredeki vatandaşlar yetişti.

Esnaf ve vatandaşlar tepkili

Vatandaşlar ve sokak esnafı ise araçların girememesi için konulan anacak yayalar için tehlikeli tuzak halini alan taşlara ve belediyeye tepki göstererek; “Bu taşlar nedeniyle her gün onlarca vatandaş düşüyor. Millet ekmek kavgası nedeniyle dalgın dalgın giderken zaten yerde olan taşları fark edemeyip takılıp düşüyor. Bunlara çözüm bulunsun” dediler.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.