Bu zamana kadar hiç mi görmediğiniz?

DüzceSonHaber

Bu zamana kadar hiç mi görmediğiniz?
29.03.2022 - 10:42
Haber Merkezi
5

Muhabirlik hayatım boyunca çektiğim en zor haberi çektim.

Beyciler Mahallesi’nde bir evin önünde polis, zabıta ve diğer ekiplerin kalabalık olduğu ihbarını veren dostlarımız bizi ilgilendiren bir konu olabileceği ihbarını verince olay yerine gittik.

İlk aldığımız bilgide evin, çöp eve dönüştüğü ve ekiplerin temizlik yaparak evi boşaltacağını öğrendik. Bizler için klasik haberlerden birisiydi.

Ancak eve girip biraz hem olay yerine gelen ekipleri hemde etrafta bulunan vatandaşları dinlemeye başlayınca aslında o çöp evde yaşanan dramı öğrenmeye başladık.

İşte o süreçten sonra haber benim için ağır hale geldi.

İki çocuğu bırakın üzerinde yatmayı ayakkabıyla gezinmeyecek kadar kötü durumda ki yatakta görünce insanlığımdan utandım, kahroldum, delirdim ve vicdanların nasıl bu kadar kötü olabileceğini düşünmeye başladım.

Bu yazıda size yaşadığım duyguları çok anlatamam. Surat ifademi, ellerimin titreyişini az çok tahmin ederek okursanız sevinirim.

O evde 5-6 yıldır bu durumda yaşayan çocukları görünce aklıma sorular geldi. Cevabı var mı? Birileri alınır mı? Bunu bilmem ama ben yine de sormak istiyorum.

Bu çocuklar okula gidiyor. Bu çocukların gittiği okulda okul müdürü, sınıf öğretmeni bu çocukların üstlerinden, başlarından, derslerinden yada hal ve hareketlerinden bu çocukların durumunu anlayamadı mı?

Bu çocukların okula gittiklerinde yaydıkları kötü kokuyu öğretmenleri fark etmedi mi? Hiç mi sormadınız be arkadaş bu çocuklar aç mı, tok mu? Nasıl ısınıyorsunuz demediniz mi?

Yav arkadaş bu mahallenin muhtarı yok mu? Bilmiyor mu bu çocukların durumunu? Maaşlara zam yapılırken sevinen muhtar, mahallende bu durumda olan 3 çocuğun durumunu nasıl görmedin?

Bu mahallenin imamı yok mu? Hiç mahalle halkı ile konuşmaz mı? Hemde cami evin dibinde yer alıyor. İmamın görevi sadece 5 vakit namaz kıldırıp, lojmanına çekilmek mi?

Bu çocukların dedesi olan şahıs. Üst katta oturuyorsun. Emekli din görevlisiyim diyorsun. Ey emekli din görevlisi alt katta torunların eziyet çekiyorlarken sen üst katta nasıl rahat uyudun?

İhbarı yapan komşudan Allah razı olsun. Çocuklar devletimize emanet. Gerisinin ise ne halli varsa görsün.


Editör: D. Son Haber