Polis abla ve ağabeylerinden miniklere eğlenceli trafik dersi

DüzceSonHaber

8.04.2022 - 10:42
Haber Merkezi

4-10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Trafik Şubesi ekipleri anasınıfı öğrencilerine trafik kuralları konularında eğitimler verdi. Eğlenceli geçen eğitimlerde minikler hem trafik kurallarını öğrendiler hemde polis ve polis araçlarını yakından tanıma fırsatı buldular.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri 4-10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Düzce’de faaliyet gösteren anaokulu ve anasınıfı öğrencilerini Melen Su Park’ta bulunan trafik eğitim sahasında ağırladılar.

Yıldızlar ve Arılar sınıfı eğitimler öncesi Polis Haftası nedeniyle polis memurlarına kendi yaptıkları resim ile çiçek hediye ettiler.

Minik öğrenciler ilk olarak trafik eğitim sınıfında alanında uzman trafik polisleri tarafından anlatılan trafik kurallarını öğrendiler. Trafik polisleri miniklere kaldırımdan yürümeleri gerektiğini, yaya geçidi, trafik ışıkları, emniyet kemeri ve temel konularda eğlenceli sunumlar yaptılar.

 Ardından öğrenciler sahada bulunan ve yine alanında uzman olan motosikletli polislerden bilgiler aldılar. Aynı zamanda motosikletlere binen öğrencilerin heyecanları yüzlerine yansıdı.

Çocukları trafik eğitim parkına getiren öğretmenler İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ve polis memurlarına teşekkür ederek “Öncelikle çocukların eğitimleri yerinde, görerek ve dokunarak alması çok önemli. Ayrıca bu trafik parkının Düzce’ye kazandırılmasında büyük katkısı olan Düzce İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Ali Akkaplan’a da teşekkür ederiz. Bize değerli vakitlerini ayıran polis memuru arkadaşlara minnettarız. Haftaları kutlu olsun” dediler.

Hafta boyunca devam edecek etkinliklerde öğrencilere eğitimler verilmeye devam edecek.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.