İki engelli bireye refakat eden minibüs sürücüsü takdir topladı

DüzceSonHaber

26.04.2022 - 12:43
Haber Merkezi

Aziziye Mahallesi’nde akülü tekerlekli sandalyeli iki engelli bireye refakat eden minibüs sürücüsü takdir topladı. O anları cep telefonuyla görüntüleyen vatandaş “Ne kadar büyük insanlar var” diyerek heyecanını dile getirdi.

Aziziye Mahallesi’nde iftar sonrası gezintiye çıkan iki akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli birey kaldırım ve aydınlatmaların yetersiz olmasından dolayı yolda ilerlemek zorunda kaldılar. Bu durumu fark eden 81 FP 589 plakalı minibüs sürücüsü iki engelli bireye refakat etmeye başladı. Hem farları ile yola ışık tutan minibüs sürücüsü hemde engelli bireyleri fark etmeyerek arkadan gelecek tehlikeleri kesmeye çalıştı.

O anları cep telefonu ile görüntüleyen vatandaş ise durumdan oldukça mutlu oldu. Vatandaş “Bu araç engelli kardeşlerimizi takip ediyor. İyilik hep var olacak. Güzel insanlar hep var. İki engelli arabasını takip eden abi. 81 FP 589 plakalı araç sahibi iki engelli kardeşimize korumalık yapıyor. Onlar gidebilsin diye. Ne kadar büyük insanlar var” dedi.

Minibüs sürücüsü iki engelli bireyi ana caddeye çıkana kadar takip etti. Kaldırımların ve aydınlatmanın yeterli olduğu noktada bırakarak kendi yoluna devam etti.

 

 

 

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.