Düzce’de ev kiraları her geçen gün artıyor

DüzceSonHaber

Düzce’de ev kiraları her geçen gün artıyor
13.05.2022 - 12:17
Haber Merkezi

Düzce’de son dönemde ev kira fiyatları akıl almaz rakamlara ulaştı. Sobalı evler dahi 1500 liradan kiraya verilirken, Kalıcı Konutlar bölgesinde de kiralar tavan yaptı.

Düzce’de son dönemde ev fiyatları inanılmaz rakamlara ulaştı. Son 1 yıl içerisinde maksimum rakamlara ulaşan kira fiyatları nedeniyle evi olmayan ve kiralık evlerde yaşamak zorunda olan vatandaşlar ise zorluk çekmeye başladılar.

Düzce’de eski dönemde 800 ile 1000 lira arasında olan kiralık evler 1500 ile 4000 bin lira arasında kiraya veriliyor. 2+1 evler dahi aynı fiyatlar üzerinden yeni sahiplerini bekliyor.

Özellikle üniversite öğrencilerinin sayısının artması, sanayi tesislerinin artması ve buna sığınmacı olarak Düzce’ye gelen kişilerin eklenmesiyle kira fiyatlarında ki artışın devam etmesi bekleniyor.

Bununla birlikte ev sahipleri evlerini daha yüksek fiyatlara kiralamak amacıyla eski kiracılarını çıkarma yoluna gidiyorlar. Bu sebeple bir çok kiracı ve ev sahibi arasında da sorunlar yaşanıyor.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.