KOSGEB yeşili ve havayı koruyan firmalara destek verecek

DüzceSonHaber

KOSGEB yeşili ve havayı koruyan firmalara destek verecek
3.06.2022 - 12:58
Haber Merkezi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB iş birliğinde düzenlenen, KOSGEB İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin’in konuşmacı olarak katıldığı KOSGEB Yeşil Dönüşüm Destek Programı ( KOBİ Enerji Verimliği Destek Programı) Bilgilendirme Semineri video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde eş zamanlı olarak online ve fiziki olarak düzenlenen seminerde, Düzce TSO Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Türkan, Meclis Üyesi Hayati Eğilmez katılım sağladı.

KOSGEB İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin’in sunumuyla online olarak gerçekleştirilen seminerde programın amacı, kapsamı dahilinde verilecek destek ve teşvikler gibi birçok konuda katılımcılara bilgiler aktarıldı.

KOSGEB İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin; “İklim değişikliğinin ekonomiye etkisini en aza indirmek amacıyla KOSGEB olarak yeşil dönüşümde iş dünyasına yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. İşletmelerimizin yeşil dönüşüm konusunda mevcut durumlarının tespit edilerek sorun ve ihtiyaçlarının belirlenmesi, bu konuda gerekli stratejilerin oluşturulması, bu stratejiler doğrultusunda kapasitelerinin geliştirilmesi ve öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla geliştirilen Yeşil Dönüşüm Destek Programı’nı devreye aldık. Bu destek kapsamındaki paketlerimizde firmalara emisyon azaltılmasıyla ilgili bilinç oluşturmak ve verimliliği artırmak için danışmanlık sağlıyoruz. Danışmanlığın sonunda işletmenin enerji raporunu çıkarıyoruz. Elektrikli motorların sanayide kullanımı çok yüksek düzeyde. Bu motorların verimsiz olanları ve çok enerji harcayanlarının değiştirilmesi üzerine de destek verilecektir.” ifadelerine yer verdi.

Seminerde katılımcılara detaylı bilgiler vererek soruları da yanıtlayan İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin, KOSGEB olarak amaçlarının ortak sorunlara ortak çözümler sunabilen projeleri desteklemek olduğunu sözlerine ekledi.

 


Editör: D. Son Haber