Düzce çarşı her şeye razı mı?

DüzceSonHaber

Düzce çarşı her şeye razı mı?
6.06.2022 - 10:23
Haber Merkezi
3

 

Düzce’nin ileri gelen esnaf ve tanınan isimlerinin oluşturduğu çarşı gurubu her Pazar günü Asar Deresi kenarında bir araya gelerek pide yiyerek Düzce gündemini masaya yatırıyorlar. Kendilerini Düzce’nin abisi olarak adlandıran grup Düzceli bürokratların tek tek aradan çıkarılmasına sessiz kalmaya başlarken, Düzce’nin lehine olan durumları dahi kabullenmeye başladılar ve etkilerinin her geçen gün azaldığı ortaya çıkmaya başladı.

Düzce’de yıllardır şehir merkezinde esnaflık yapan ve Düzce’nin ağabeyleri olarak bilinen isimler kendi aralarında Çarşı gurubunu oluşturdular. Bu grup bir dönem Düzce iş dünyasına ve Düzce siyasetine damga vuran kişilerden oluşurken Düzce’de oldukça etkin isimlerden oluşuyor. Ancak son dönemde Düzce Çarşı grubunda buluna kişilerin etkinliğinin azaldığı görünüyor.

Özellikle Düzce Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifa sürecinde etkisiz kalan çarşı gurubu üyeleri bununla birlikte Düzceli bir çok bürokratın ve siyasinin de harcanmasını uzaktan seyretmeyi tercih etti.

Düzcelilerin güvendiği isimler arasında yer alan çarşı gurubu üyelerine yakınlığı ile bilinen Prof.Dr. Çakar’ın bu şekilde görevden alınmasına karşı grup halinde bir tepki gösterilmezken, whatsapp grup konuşmalarında dahi bu konuyla alakalı tek bir kelime yazılmadı. Bireysel olarak Prof.Dr. Çakar’ın yanında olduğu dile getiren bazı isimlerin dışında sıfır destek geldi.

Diğer yandan Rektörlük görevinden istifa eden Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar’ın yanında olduğu dile getiren ve yazıya döken isimlere de “Kadın gitti bu saatten sonra yanında, arkasında, önünde, 1 metre yanında, 2 metre uzağında olsanız ne olur? Eskiden bu isimlerin etkinliği vardı. Şimdi sadece pide yemek için bir araya geliyorlar” tepkiler gelmeye başladı.

 

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • HARBİ ADAM
  HARBİ ADAM
  7.06.2022 18:34

  abi abladan ziyade düzcenin harbi adam'a ihtiyacı var ve ihtiyaç hasıl olmuştur..

 • Düzceli
  Düzceli
  6.06.2022 11:21

  Haklısınız Muzaffer Bey. Eskiden sayın milletvekili Necmi Hoşver, rahmetli bakanımız Avni Akyol ve diğer vekillerimiz Düzce'nin lehine yada aleyhine olacak bir durumda muhalefet, iktidar ayrımı yapmaz birlikte durulardı. Şimdilerde kim gemisini kıyıya getirirse kaptan o oldu. Diğer yandan Tezcan kardeşimizede katılıyorum. Çünkü bu memleketin abilere halen ihtiyacı var.

 • Muzaffer komit
  Muzaffer komit
  6.06.2022 10:53

  Son derece doğru bir tespit ancak benim gibi bazı arkadaşlar muhalif olduklarından iktidara söz geçirebilme olanagımızın olmadıgınıda göz ardı etmemek gerekir selamlar