Çocuklara civciv dağıtıp sirkülasyonu arttırmayı hedefliyorlar

DüzceSonHaber

Çocuklara civciv dağıtıp sirkülasyonu arttırmayı hedefliyorlar
26.06.2022 - 12:27
Haber Merkezi
1

 

Düzce’de son dönemde doğal köy tavuğu üretiminin azalması nedeniyle Düzce Süs Hayvanları Derneği harekete geçerek çocuklara ve ailelerine civciv dağıttı. Dernek Başkanı Yusuf Öztürk, hem sirkülasyonu arttırmayı hemde çocuklara hayvan sevgisini aşılamayı hedeflediklerini söyledi.

Düzce’de son dönemde vatandaşlar tarafından ev ve bahçelerde bakılan doğal köy tavuğu ve doğal yumurta üretiminde azalma yaşanması ve doğal tavuk ırkının gün geçtikçe yok olmaya başlaması Düzce Süs Hayvanları Derneği ile Karadeniz Süs Hayvanları Kulübü üyelerini harekete geçirdi.

Her iki dernek bir araya gelerek çocuklara ve ailelerine hem doğal tavuk sirkülasyonunun artmasını hemde çocuklara hayvan sevgisini aşılayarak yaz tatili boyunca dağıtılan civcivlerin büyütülmesini  sağlamak için 5 bin adet civciv dağıttılar. Çocuklar civcivleri görünce heyecanlanırken, büyütmek isteyen ailelere 10 adet civciv verildi.

Düzce Süs Hayvanları Derneği Başkanı Yusuf Öztürk, hedeflerinin sirkülasyonu arttırmak olduğunu belirterek “Hayvan sevgisini özellikle çocuklarımıza aşılamak sonrasında ise köylerde tavuk sirkülasyonunu arttırmak için böyle bir organizasyon yapmaya karar verdik. Düzce Süs Hayvanları Derneği ve Karadeniz Süs Hayvanları Kulübü olarak ortak hareket ettik. Karne hediyesi de olsun istedik. Tatillerinde civcivleri büyütsünler ve onlarla vakit geçirsinler” dedi.

Çocuklar ise civcivleri büyüterek yumurta alacaklarını söylediler.

 

 

 

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Galvanizli boru
    Galvanizli boru
    26.06.2022 12:53

    Yetiştirme civciv olmadığından değil, yem maliyetlerinin çok artmasındandır. 1 kg civciv yemi 12 tl 1 kg buğday 9 tl 1 kg mısır kırması 9 TL Gel de bu şartlarda tavuk besle....