Gözü yaşlı anne adalet bekliyor

DüzceSonHaber

Gözü yaşlı anne adalet bekliyor
23.07.2022 - 09:40
Haber Merkezi

 

Gümüşova ilçesinde 19 Mart 2022 tarihinde bir kahvehanede Gümüşova eski Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Göncü ile tartıştıktan sonra Güven Göncü tarafından silahla vurularak öldürülen Murat Uyar’ın gözü yaşlı annesi Hatice Uyar, halen firari olan katil zanlısının yakalanmasını istedi.

Geçtiğimiz Mart ayında Gümüşova’da meydana gelen olayda Gümüşova eski Belediye Başkanı Muhammet Göncü ile bir kahvehanede tartışan 3 çocuk babası Murat Uyar, Muhammet Göncü’nün yeğeni Güven Göncü tarafından silahla vurularak öldürüldü. Olay yerinden firar eden Güven Göncü aradan geçen 4 ay içerisinde halen yakalanarak adalete teslim edilemedi.

3 çocuğu yetim kalan Murat Uyar’ın annesi Hatice Uyar, katil zanlısının yakalanmamasına tepki gösterdi. Adalet istediğini söyleyen gözü yaşlı anne “Katil yakalanmadı. 4 aydır benim oğlumun arkasını arayan yok. 75 yaşındayım. Babası KOAH hastası ben şeker hastasıyım. Ben katilim yakalanması istiyorum. Adalet istiyorum. Genede peşindeyim. HErgün kabristanına gidiyorum. Akşam üstü gidiyorum, oğlumla konuşuyorum. Benim bir tanecik oğlum vardı. Cezası neyse ben çekerdim. Herşeyine katlanırdım. Ben ayakta dik durmaya çalışıyorum. Benim 3 yetimim bir gencecik gelinim kaldı. Bütün aile adaletin yerini bulmak için çalışıyoruz. Biz yaşlıyız. Bize oğlum bakıyordu. Benim oğlumun suçu, borcu varsa öderdim. Benim bir evim vardı, 1 dönüm arazim vardı. Satar öderdim. Beni oğlumdan kopardılar” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.