TDP İl Başkanı Aktaş’tan Balkız çağrısı

DüzceSonHaber

TDP İl Başkanı Aktaş’tan Balkız çağrısı
13.08.2022 - 13:46
Haber Merkezi

 

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş, acı bal yedikten sonra baygınlık geçiren ve Dünya’da tanınır hale gelen Balkız ile ilgili açıklama yaparak, unutulup gitmemesi ve Düzce’ye mal edilmesi için gerekli girişimlerin yapılmasını istedi.

Aktaş açıklamasında “Düzcemizin adını Dünya'ya duyuran Balkız isimli boz ayı Düzce'nin simgelerinden birisi haline gelmelidir. Bu çerçevede halk arasında acı bal olarak bilinen orman gülü balını yiyerek baygınlık geçiren ve hareketleri ile tüm Dünya'nın sempatisini toplayan Balkız isimli boz ayı tedavisinin ardından doğal hayatına geri dönmüş ve serüven bitmiştir. Ancak bu serüvenin böyle bitmemesi için harekete geçilmesi gerekir. Hem Düzce halkının vahşi de olsa hayvanseverliğini vurgulamak hem Düzce balının kalitesini duyurmak hemde simge haline gelen Balkız isimli ayıyı Düzce'ye mal etmek için gerekiyorsa patent alınmalı gerekiyorsa bir doğal yaşam parkına adı verilmelidir. Aksi halde bir kaç gün konuşulan Balkız unutulup gidecektir. Bu fırsat ele kolay geçmez. Milyonlarca lira harcansa Düzce'nin bu denli reklamı olamazdı. Bu anlamda ayıyı bulan ve şefkatle yaklaşan Yığılca halkına, ayının bakımını yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine, Balkızın Dünya markası olmasını sağlayan ve her anını haberleştiren yerel basınımıza ve ulusal haber ajansı temsilcisi arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Ve tekrar vurgulamak isterim ki böyle bir fırsatı kaçırmamak için tüm girişimlerin yanında olacağız” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.