Üreticilere bordo bulamacı dağıtıldı

Düzce Son Haber

Üreticilere bordo bulamacı dağıtıldı
25.01.2024 - 10:56
Kaynak: Haber Merkezi

 

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın destekleriyle Yığılca ilçesi İğneler köyünde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan "Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü" projesi kapsamında toplam 1.580 kg Bordo Bulamacı üreticilere dağıtıldı.

Organik tarımın yaygınlaştırılması için kullanılacak olan Bordo Bulamacı dağıtım törenine İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, İlçe müdürü Bünyamin Ali, İğneler Köyü Muhtarı Selahattin Bulut, teknik personel ve üreticiler katıldı.

Düzce'de üreticilere bitkisel üretim konusunda organik tarımı teşvik etmek amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan "Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü" projesi hakkında törende konuşan İl müdürü Esra Uzun “İlimizde organik tarımın yaygınlaşması için yapılan proje kapsamında Yığılca ilçesi İğneler Köyünde 1.580 kg Bordo Bulamacını organik tarıma öncülük edecek çiftçimize dağıtacağız. Bu proje 50 Fındık üreticimizle yaklaşık 1.250 dekar alanda gerçekleşmektedir. İlçemizde ilk defa organik tarım projesi uygulanmış ve organik tarım açısından iyi bir örnek teşkil etmiştir" dedi.

Törende yapılan konuşmaların ardından projede yer alan üreticilerin çiftçi kayıt sisteminde (ÇKS) beyan ettikleri toplam fındık alanına göre 1.580 kg Bordo Bulamacı katılan protokol üyeleri tarafından üreticilere verildi.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.