Düzce’de kuru bamya altınla yarışa girdi

Düzce Son Haber

10.03.2024 - 10:44
Kaynak: Haber Merkezi

 

Ramazan Ayı’nda ev hanımlarının çorba yapmak için tercih ettiği ürünler arasında yer alan kuru bamyanın kilogram fiyatı altınla yarışır hale geldi. Kilogram fiyatı 1500 liraya yükselen kuru bamya almak isteyen vatandaşlar gramla almaya başladı.

Ramazan Ayı’nda özellikle iftar sofralarında çorba yapmak için kullanılan kuru bamya altınla yarışır hale geldi. Ankara’da toptancılar pazarına giden ve Düzce’de aktarcılık yapan Fatih Alkan, bir çuval kuru bamyanın 55 bin lira olduğunu görünce kuru bamya almaktan vazgeçti.

Bamyanın gram halinde alınmaya başlandığın söyleyen Alkan,  “Bamyayı bu sene 1000 liradan satıyoruz. Bu sefer bamya almak için gittiğimde çuvalla almam gerektiğini söylediler. Toptan için. Şu anda toptancılarda bamyanın kilogram fiyatı 900 lira ile 1200 lira arasında değişiyor. Biz aldığımız zaman 1100 lira 1300 liradan satacağız. Ramazanda iftarda çorba için kullanıldığı için tercih ediliyor. 100 gram, 200 gram kullanılıyor. Bir vatandaş 200 gram bamya alsa 250 lirayı gözden çıkarmak zorunda. Bir çuval bamya 55 bin lira” dedi.

 

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.