Fatih Dönmez: Doğalgaz ve elektrikte indirim devam edecek

DüzceSonHaber

Fatih Dönmez: Doğalgaz ve elektrikte indirim devam edecek
30.01.2023 - 10:58
Haber Merkezi
1

 

Bakan Fatih Dönmez, mart ayında elektrik ve doğalgaz fiyatlarında indirim olabileceğini söyledi.

Fatih Dönmez: Doğalgaz ve elektrikte indirim devam edecek

Enerjide Türkiye Yüzyılı Zirvesi'nde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, indirim müjdesi verdi.

Dönmez, "Geçtiğimiz hafta sanayinin kullandığı doğal gaza yüzde 13,10; elektrik amaçlı doğalgazda da yüzde 16,67 oranında indirim yaptık. 2022 Kasım’dan bu yana sanayinin kullandığı doğalgazda toplam yüzde 24,5 ila yüzde 38 oranında bir indirim oldu. Bu durumun tabi önce üretim maliyetlerinde ve en nihayetinde de enflasyonda bir düşüşe yol açmasını bekliyoruz." dedi.

"Mart ayı içerisinde bir indirim olabilir"

İndirimlerin devam edeceği mesajını veren Dönmez, şu ifadeleri kullandı;

"Bir diğer indirim elektrikten geldi biliyorsunuz. Serbest piyasadaki elektrik tavan fiyatını 2021 Aralık’ta 4.800 TL/MWh’den 4.200 TL/MWh’ye indirmiştik biliyorsunuz. Geçtiğimiz hafta da yeni bir düzenlemeyle tavan fiyatını 4.200 TL’MWh’den 3650 L’MWh’ye düşürdük. Böylece serbest piyasadan elektrik alan büyük sanayii kuruluşlarımızın maliyetlerinde yüzde 15'e kadar bir düşüş olacak. Fiyatlardaki düşüş seyrederse mart ayı içerisinde bir indirim olabilir."

Fatih Dönmez: Doğalgaz ve elektrikte indirim devam edecek

Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Galvanizli boru
    Galvanizli boru
    30.01.2023 11:09

    Önce zam yap sonra indir. Zam olunca zamı biz yapmıyıruz diyerek işi şirketlere atıyorlar. İndirim olunca paşalar ortaya çıkıyor.Halk artık yemiyor, mızrak çuvala sığmıyor. Akape gidiciiii