Irak'ın kuzeyinde 6 askerimiz şehit oldu

Düzce Son Haber

Irak'ın kuzeyinde 6 askerimiz şehit oldu
23.12.2023 - 01:04
Kaynak: Haber Merkezi

 

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta şehit sayısının 6'ya yükseldiğini duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) yurt içinde ve sınır ötesinde terör örgütleriyle mücadelesi devam ediyor.

Bu mücadelede maalesef acı haberler de geliyor.

6 askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan ilk açıklamada Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından yapılan saldırıda 3 askerimizin şehit olduğu, 4 askerimizin yaralandığı bildirilmişti.

Bakanlığın son açıklamasında şehit sayısının 6'ya yükseldiği belirtildi:

Irak'ın kuzeyinde 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta yaralanan 4 kahraman silah arkadaşımızdan 3'ü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgede etkisiz hale getirilen terörist sayısı 7'ye yükselmiştir. Operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet; kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır; yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.