Filistin’i anlatan tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü

DüzceSonHaber

Filistin’i anlatan tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü
8.12.2023 - 12:13
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

Düzce’de düzenlenen ‘Filistin Hakkında Konuşmalıyız” isimli tek kişilik tiyatro gösterisi büyük ilgi gördü.

Son dönemde  İsrail zulmü yaşayan Filistin’de yaşananları anlatan ‘Filistin Hakkında Konuşmalıyız” isimli tiyatro oyunu Fen ve Teknoloji Hafız İmam Hatip Lisesi Mehmet Akif İnan Sahnesi’nde sahnelendi.

Düzcelilerin büyük ilgi gösterdiği tiyatro oyununda penceresi Mescid-i Aksa'ya açılan Filistinli Meryem, işgalci İsrail’in evini almak istemesi ile sarsıldığı anlatıldı.

Teklif edilen yüksek meblağlara rağmen Meryem’in ikna olmadığını gören işgalciler, Meryem’i taciz etmeye başlar. Elektriği ve suyu kesilen, evinin önüne barikatlar kurulan, kapısına çöpler dökülen Meryem vazgeçmez ve kendisini evine kapatır. Bu süreçte tüm yaşamını çiçeğine ve kuşuna anlatmaya başlar. Meryem, en büyük travması ile yüzleşmek ve onu kabullenmek zorunda kalacaktır. Nihayetinde ise kendini evine kapatmasının çare olmadığını anlayarak evden çıkacak ve nöbete Mescid-i Aksa’da devam edecek.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Öğretmen
    Öğretmen
    14.12.2023 09:29

    Okul idaresi, ücretli bilet sattığı öğretmenlere katılım için mobbing yapmaktadır.