Dilara Kefeli içini döküp istifa etti

Düzce Son Haber

Dilara Kefeli içini döküp istifa etti
23.12.2023 - 12:56
Kaynak: Haber Merkezi

 

İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Dilara Kefeli, babası Erdoğan Kefeli’nin paylaşımlarının ardından gördüğü baskı ve mobing sonrası partisinden istifa etti. Kefeli, uzun bir açıklamanın ardından istifasını duyurdu.

İYİ Parti’de yerel seçimler öncesi yaprak dökümü devam ederken, İYİ Parti’nin Düzce teşkilatında gecesini gündüzüne katarak çalışan ve başarılı olan Dilara Kefeli de baskı ve mobinglere dayanamadı. Babası Erdoğan Kefeli’nin paylaşımlarının ardından hedef tahtası haline gelen ve parti içinde eleştirilerin odak noktası olan Dilara Kefeli, istifasını açıkladı.

Kefeli, istifasının sebeplerini ve içinden geçenleri şu şekilde sıraladı;

Ülkemizin geleceği adına genç yaşta mücadeleden kaçmadan, çalışıp çabalamak adına 2019 yılında İyi Parti'ye üye olup gençlik kollarında çalışmaya başladım. 2020 yılında,  Gençlik Kolları İl Başkanı oldum ve görevimi layıkıyla yerine getirmek adına gece gündüz çalıştım, emek verdim.

Görev sürecim içinde 2 yıl boyunca siyaseti çok rahat bir alanda yaptım dostluk, kardeşlik ve huzur içinde, siyasetin gerçek yüzünü görmedim, çok güzel anılar biriktirdim ve bir çok çalışmalara imza attım. 2020 yılından bu yana her zaman yanımda olan gençlik kollarındaki arkadaşlarıma emekleri için sonsuz teşekkürlerimi sunarım iyi ki varsınız. Ayrıca, siyaset, hayatıma çok güzel insanlar kattı onlar kendilerini biliyor ve her birine çok teşekkür ediyorum.

Fakat milletvekilliğinde aday adayı olmamın ardından maalesef ki siyasetin gerçek yüzüyle karşılaştım. Abim, ablam dediğim insanların beni rakip görüp neler yapabileceklerini gördüm. Düzce İyi Parti teşkilatı bünyesinden bir büyüğüme yaşadığım sıkıntıları anlatıp kendisinden çözüm beklediğimde  “Siyasette adalet arama Dilara” cevabını aldım. Genç bir insan ülkesine adalet getirmek için çabalarken, siyaseten aldığı tavsiye buydu maalesef. O gün kendisine çok kızmış ve bu cevabı aldığıma çok şaşırmıştım, bugün çok daha iyi anlıyorum doğru söylemiş ne yazık ki!

Siyasette adalet yok, vefa yok, şeffaflık yok… Öyle ki hırsları uğruna genç bir insanın önüne çıkan fırsatları engelleyecek kadar ve geleceği ile oyanayacak kadar vicdansızlık var.

Bu kadar emek verdiğim teşkilatımdan ve gençlik kolları il başkanlığı görevimden ne kadar istemesem de, ne kadar dirensem de sonunda istifaya zorlandım. Babam, Erdoğan Kefeli'nin İyi Parti Belediye Başkan Adayının geçmişi ile ilgili olan paylaşımlarının diyetini ödemem istendi, babamın eleştirilerine yanıt vermek, varsa söylediklerinde yanlış babamla yüzleşmek yerine sadece benim üzerimden siyaset devşirildi. Çünkü kolayı buydu, babamın yazdıklarına cevabınız yoktu, hepsi doğruydu, hedefse sadece kızıydı. Süreç içerisinde facebook üzerinden en çok sevdiklerim tarafından suçladım, kızı hala neden bu partide, kızına nasıl güveniyorsunuz, diye. Kim daha fazla taş atarsa, o kadar büyük koltuk sahibi olur yarışında, genç bir kız üzerinden etmediğiniz hakaret kalmadı.

Siyaset böyle, siyasette adalet arama diyen insanlara söylüyorum, siyaset böyle değil, siyaseti kirleten sizsiniz, siyasete bahane bulup vicdan rahatlatmaya çalışıyorsunuz sadece. Abimin yazdığı İZ oyunundan alıntılayarak söylüyorum "Vicdan suçlu olanın cezasıdır. Peki ya, yoksa."

Sizler, gençleri düşündüğünüzü söylersiniz ama kendi yanınızda duran gençlere sahip çıkmazsınız. Dışarıda hak, hukuk, adalet dersiniz ama kendi içinizde bunu sağlayamazsınız. Yazık gerçekten yazık, emeklerime üzülüyorum. Ve o kadar üzgünüm ki maalesef Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Ben gidince seçim kazanacağını düşünenler, davul çalın, zurna çalın, bayram yapın bir gencin daha hayallerini yok ettik, umutlarını çaldık diye kınalar yakın. Benim vicdanım rahat, siz dünyada adalet aratmasanızda, ilahi adalet diye bir gerçek var unutmayın!

Kırgınlıklarım baki ancak siyasette ve dahi her alanda adalet sağlanıncaya kadar siyaset arenasından çekildiğimi sanmayın, bugün İyi Parti Düzce Teşkilatında mumla arattığınız adalet, bir gün ülkemin her köşesini aydınlatan bir GÜNEŞE dönüşünceye kadar siz ve sizin gibi insanların karşısında dimdik durmaya kararlıyım. Sözüm söz...


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.