Keleş’ten, Caymaz’a dost kazığı

Düzce Son Haber

Keleş’ten, Caymaz’a dost kazığı
27.02.2024 - 12:57
Kaynak: Haber Merkezi

 

 

İYİ Parti’den Düzce Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Keleş, belediye başkanı olduğu dönemde belediye başkan yardımcısı olarak görev verdiği DEVA Partisi Belediye Başkan Adayı Murat Caymaz’a adeta dost kazığı attı.

İYİ Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş, Düzce Belediye Başkanı olduğu dönemde AK Parti’den istifa ederek DEVA Partisi’ne geçen ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde Düzce Belediye Başkan Adayı olan Murat Caymaz’ın adaylığını engellemek için harekete geçti.

‘DESTEK İSTEDİ ALAMADI’

Keleş, İYİ Parti’den aday olduğu dönemde eski dostu Caymaz’dan kendisine seçimlerde destek vermesini istedi. Ancak, Murat Caymaz Keleş’e destek vermediği gibi karşısına çıkarak rakibi olmayı tercih etti.

‘SEÇİM KURULNA ŞİKAYET ETTİLER’

Bunun üzerine DEVA Partisi İl Başkanı görevindeyken belediye başkan adayı olan Caymaz’ın il başkanlığı görevinden zamanında istifa etmediğini gerekçe gösteren Keleş, Caymaz’ın adaylığının düşürülmesi için Merkez İlçe Seçim Kurulu’na şikayet dilekçesi bırakılması talimatını verdi. İYİ Partililer şikayet dilekçesini bıraktı ve merkez ilçe seçim kurulu durumu incelemeye başladı. Yapılan incelemede Caymaz’ın adaylığının büyük ihtimalle düşürüleceği iddia edildi.

 


Editör: D. Son Haber