Kefeli yine 12’den vurdu! Otopark yapacağım diyen Keleş otopark paralarını amacı dışında kullanmış

Düzce Son Haber

Kefeli yine 12’den vurdu! Otopark yapacağım diyen Keleş otopark paralarını amacı dışında kullanmış
14.03.2024 - 18:54
Kaynak: Haber Merkezi

 

Tekrar Düzce Belediye Başkanı Adayı olan Mehmet Keleş, proje tanıtım toplantısında Düzce’ye otopark yapacağı vaadinde bulundu. Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli ise Keleş’e gönderme yaparak ‘Sayıştay raporuna göre otopark paralarını amacı dışında kullanmış. İki kez belediye başkanı seçildin, Düzce’ye neden otopark yapmadın” dedi.

Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli, Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş’i yine 12’den vurdu. Keleş’in otopark projelerini eleştiren Kefeli, “İyi Parti Düzce Belediye Başkan adayı Mehmet Keleş, projelerini Yüzde Yüz  diyerek açıkladı. Soru şu “iki kez belediye başkanı seçilirken de aynı vaatleri vermiştin, neden yapmadın.”  Konuyu çok dağıtmadan otopark projesi üzerinden anlatmaya çalışacağım.  30 yaş altı gençlerimiz hatırlamayabilir. Bugün Pak Ekizceli İş Merkezinin olduğu alanda eski hal binası vardı. Hal taşındıktan sonra bu alanda katlı otopark yapılması planlanıyordu. Düzce’nin, katlı otopark için bu en güzel ve en müsait yerini satan Mehmet Keleş bey şimdi çıkmış 4 katlı, 4 adet 5.000 araç kapasiteli katlı otopark yapacağım diyor. Şaka gibi değil mi? Hızını alamıyor, ayrıca şehir içinde, doğu ve batı yönlerinde olmak üzere 2 adet , 5.000 araç kapasiteli yeraltı otoparkı da yapacağız diyor.  Proje Yüzde Yüz hazır olduğuna göre soru şu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Otopark Yönetmeliğine göre, bu 5.000 araç için yapılacak yeraltı otoparkının alanı ne kadar ve bu alanlar neresi. Yüzde yüz olduğuna göre söylese de bilsek. Değerli arkadaşlar tabi işin birde mali boyutu var. 2017 Yılı Sayıştay Raporu sayfa 17, BULGU 7: Mehmet Keleş döneminde Otopark Yönetmeliği Gereği Tahsil Edilen Bedeller Amacı Dışında Kullanılmış. Düzce’nin bu kadar otopark ihtiyacı olduğunu biliyordun da, otopark paralarını neden amacı dışında kullandı. Birde ne diyor, yaptık gene yaparız, Allah muhafaza” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.