Bartın’a geçmiş olsun mesajları üst üste gelmeye başladı

DüzceSonHaber

Bartın’a geçmiş olsun mesajları üst üste gelmeye başladı
14.10.2022 - 22:45
Kaynak: Haber Merkezi

 

Bartın’da yaşanan maden patlamasının ardından Düzce’de siyasi ve STK temsilcileri üst üste geçmiş olsun mesajları yayınlamaya başladılar.

MHP İl Başkanı Caboğlu’ndan geçmiş olsun mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhami Caboğlu, Bartın’da yaşanan patlama sonrası geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Caboğlu yaptığı açıklamada “Bartın'ın Amasra ilçesinde, maden ocağında meydana gelen patlamada üzülerek 2 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 20 vatandaşımız ise yaralı olduğunu üzüntüyle öğrendik. Ayrıca halen madende mahsur kalan madencilerimiz olduğu bilgisi gelmeye devam ediyor. Devletimiz madencilerimizi kurtarmak ve yaraları sarmak için harekete geçmiş durumda. En kısa zamanda diğer madencilerimizden iyi haberler almak ümidiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz” dedi.

Bıyık’tan geçmiş olsun mesajı

Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, Bartın’da maden ocağında yaşanan patlama sonrası mesaj yayınladı.

Bıyık mesajında “Bartın’da, maden ocağında meydana gelen patlama haberi şahsım ve tüm iş dünyasını yasa boğdu. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Ayrıca göçük altında kalan vatandaşlarımızın bir an öne sağ salim kurtarılması için dua ediyorum. Geçmiş olsun Bartın, geçmiş olsun Türkiyem’ dedi. 

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Aktaş’tan geçmiş olsun mesajı

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş, Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağında meydana gelen patlama sonrası geçmiş olsun mesajı yayınlarken, hayatını kaybeden işçilere baş sağlığı diledi.

Bartın'ın Amasra ilçesinde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında grizu patlaması meydana geldi. Patlama sonrası olay yerine Bartın ve çevre illerden çok sayıda arama kurtarma, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bartın’da, bir maden ocağında meydana gelen patlamada, şu anki bilgilere göre; 2 vatandaşımız hayatını kaybetti, 20 yaralımız var” dedi.

Patlama sonrası yaşananları yakından takip eden Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş, “Patlama olduğu andan itibaren gelişmeleri yakından takip ettik. Ülkemizi paniğe sevk etmemek, kesin bilgiler almadan bir açıklama yapmaktan kaçındık. Ancak Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca’nın sosyal medya paylaşımında 2 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 20 vatandaşımızın ise yaralı olduğunu üzülerek öğrendik. Ayrıca halen yer altında kurtarılmayı bekleyen madencilerimiz olduğunu biliyoruz. Eminim ki devletimiz bütün tedbirleri almış ve gerekli müdahaleleri yapacaktır. Bu üzüntülü günümüzde bir eleştiri yapmak istememekle birlikte ilerleyen günlerde geçtiğimiz senelerde de yaşanan ve onlarca madencimizin hayatını kaybettiği grizu patlamalarına değineceğimi bildirmek isterim. Bu çerçevede bu süreçte sükûnetimizi korumanın ve devletimizin yanında olmak gerektiği taraftarıyım. Özetle Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağında yaşanan patlama sonucu mahsur kalan madencilerimizin sağ salim kurtarılmasını temenni ediyor, Bartın halkına ve madenci yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor. Hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Aktaş’tan Faruk Özlü’ye teşekkür

Başkan Aktaş ayrıca, patlama haberinin ardından Düzce Gençlik Günleri kapsamında sahne alacak olan Ekin Uzunlar konserini iptal eden Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye teşekkür ederek “Bu acılı günümüzde konser etkinliğini iptal eden Belediye Başkanımız Faruk Özlü’ye bu ince davranışından dolayı teşekkürü bir borç bilirim” şeklinde konuştu.

 

 

 

 


Editör: D. Son Haber