MHP Düzce teşkilatında değişiklik bekleniyor

DüzceSonHaber

MHP Düzce teşkilatında değişiklik bekleniyor
20.12.2021 - 13:35
Haber Merkezi
1

MHP Genel Merkezi, Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun değiştirilmesi için harekete geçti. Son dönemde yaşanan bazı olaylar partililer tarafından genel merkeze iletilince ilk uyarı MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’dan geldi.

MHP Düzce teşkilatında Çetin Sarıahmet’in, Gümüşova’nın MHP’li başkanı Muharrem Tozan’a sarf ettiği sözlerin ardından MHP Gümüşova İlçe Teşkilatı istifa edeceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

Bunun üzerine MHP Düzce İl Teşkilatı’ndan yapılan bilgilendirmede Gümüşova ilçe teşkilatının görevden alındığını kamuoyuna yayıldı.

Bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkarken, aksine MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz tarafından İl Başkanı İlhami Caboğlu’ndan teşkilattan özür dilemesi istendi.

Yaşanan olaylarla birlikte MHP Düzce İl Yönetim Kurulu’ndan Çetin Sarıahmet’in yanı sıra iki ismin daha ihraç edildiği öğrenildi. MHP’li bazı isimlerin İl Başkanı Caboğlu’nun yönetim zafiyeti gösterdiği ve kamuoyuna yansımasının istenmediği bazı olayları rapor halinde Genel Merkeze sunduğu öğrenildi.

Genel Merkez ise Düzce’de art arda yaşanan olaylarla birlikte kolları sıvadı. Araştırmaların devam ettiği ve yeni il başkanı belirlemek için kamuoyu yoklaması yapıldığı yönünde iddialar ortaya atıldı.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Galvanizli boru
    Galvanizli boru
    20.12.2021 13:46

    İstifa etmese ne olur ki. Zaten Düzce MHP İl teşkilatı bitkisel hayata girmiş, kablolara bağlı yaşıyor. Kablolar da AKP prizlerine bağlı. Yanlışlıkla akp de temizlik işine giden birisi MHP fişini çekip, elektrikli süpürgeyi taksa 3 saniye sonra hayata gözlerini yumar. Sn. Caboğlu halkın içine karışıp da bu durumu nasıl anlatacak DIŞ güjler mi diyecek, beka Mı diyecek.