Caboğlu Çanakkale kahramanlarını unutmadı

DüzceSonHaber

Caboğlu Çanakkale kahramanlarını unutmadı
18.03.2022 - 10:57
Kaynak: Haber Merkezi

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınlayarak Çanakkale kahramanlarının, kahramanlıklarını anlattı.

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun mesajı şu şekilde;

“Çanakkale Zaferi Türk ve dünya tarihinin akışını değiştiren, bölgesel ve küresel denklemleri baştan ayağa yenileyen stratejik bir diriliştir. Çanakkale imanın, inancın, izzet ve iffetin; zillet, hezimet ve acziyeti mağlup ettiği kutlu bir mekândır. 107 yıl evvel Türk milletinin kaderi Çanakkale’de düğümlenmiş, varlığı Çanakkale’ye mühürlenmişti. Zalimler en gelişmiş silah ve teknolojileriyle önce denizden, sonra başaramayınca karadan saldırmışlar, fakat bu aziz millete boyun eğdirememişlerdir.

Çünkü Türk milleti sükût kesmiş tepelerde, ateş almış koylarda parlamış; fırın gibi tabyalarda, tarihin nabız atışının duyulduğu mevzilerde çağlamış, “Bir elimizi bağlasalar da tek elimizle Boğaz engelini aşarız” diyen Lord planlarını, haçlı heveslerini paramparça etmiş; kısaca Çanakkale’de namus ve şeref müdafaasıyla ayağa kalkmış, barbar istilasına karşı etten duvar örmüştür.

Elbette Çanakkale dünyanın en büyük şehitliği, her sayfası şehit kanıyla yazılmış Türk tarihinin fedakârlık külliyatı, fazilet köküdür. Çanakkale dünyaya vurulmuş Türk damgasının asla silinmeyecek izlerinden bir tanesidir.

107 yıl önce iman kurşununun, havada küfür kurşunuyla çarpışarak, vatanın bağrına saplanmasına geçit vermeyen mücadele azmi esas manasından hala bir şey kaybetmemiştir.

Ancak cennet vatanımız üzerinde kirli hesap yapmayı bırakmayanların hala anlayamadıkları meseleyse, bin yıllık kardeşlikte karar kılmış olan milletimizin Allah’ın izniyle bu plan ve hesaplara fırsat vermeyeceği gerçeğidir. 107 yıl önce ufkumuzun tam önüne hayasızca kazılan işgal çukurları şehit kanlarıyla örtülmüş, batıl projeler Çanakkale’nin manevi havasında boğulmuştur.

Dün Çanakkale önlerine kadar gelme cüreti gösteren emperyalist caniliğin bugünkü kuklaları değişik planlarla yine karşımıza çıkmış, her türlü habis oyun ve planlarıyla birlik ve beraberliğimize kastetmeye çalışmaktadır. Hangi oyun ve tuzaklar devreye sokulursa sokulsun, Türk milletinin birbirinden ayrılmayacağının nişanesi; şanlı hilalin gölgesi altında, Diyarbakırlı Bayram’ın, Erzurumlu Hasan’ın, Trabzonlu Adem’in, Kayserili Ahmet’in, Şanlıurfalı Hüseyin’in, İzmirli Murat’ın,  Ankaralı Ömer’in ve Konyalı Mehmet’in bugün Çanakkale sırtlarında yan yana yattığı muazzez kabirlerdir.

Vatan işgale uğramasın, namahremimize el değmesin, birlik ve bütünlüğümüz bozulmasın diyerek Çanakkale’yi aşılmaz kılan cesaret, Allah’a hamd olsun ki hala değerinden bir şey kaybetmemiş, hiçbir zaman da kaybetmeyecektir.

Bu vesileyle Çanakkale’de bedenlerini siper ederek istiklalimizi koruyan, Cumhuriyet’in yolunu açan, Türk ve insanlık tarihini derinden etkileyen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünde devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, vatan ve millet uğruna hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize ve muhterem ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”


Editör: D. Son Haber