Yanmaz’dan ‘Şeffaf belediyecilik’ vurgusu! ‘Dedikodu ve algılara itibar etmeyin’

Düzce Son Haber

19.03.2024 - 16:06
Kaynak: Haber Merkezi

 

Akçakoca Belediye Başkanı ve MHP Akçakoca Belediye Başkan Adayı Okan Yanmaz, ilçede asılsız bazı iddialara cevap verecek belediyenin borcunu 3’te 1 oranında düşürdükleri gibi hesaplarının da halka açık olduğunu, bilgi edinme kanunu ile her isteyene bilgi vereceklerini söyledi.

Akçakoca’da son dönemde yayılan belediyenin zarara ve borç batağına sürüklendiği iddialarına Akçakoca Belediye Başkanı ve MHP Akçakoca Belediye Başkan Adayı Okan Yanmaz cevap verdi.

Yanmaz, belediyenin borcunu 3’te 1 oranında düşürdüklerini ifade ederek “Rakip siyasi adaylar siyaset uğruna aslı astarı olmayan haberleri yaymaya çalışıyorlar. Bildiğiniz gibi 31 Mart 2019 Tarihinde Akçakoca Belediyesini 23.1 Milyon $ ( dolar) borç ile devraldık. Güncel borcumuz 7.7 Milyon $’dır. Borcumuz 3/1 oranında düşmüştür. Akçakoca Belediyemiz ile ilgili tüm faaliyetleri hakkında ilgili birimlere dilekçe ile başvurduğunuzda 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu kapsamında açık, şeffaf ve hesap verilebirlik açısından güncel her türlü bilgiyi sizlere vermekle yükümlüyüz. Dedikodu ve algılara itibar etmeyiniz. Sizleri selamlıyor Allah’a Emanet ediyorum” dedi.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.