Ülkücüler hayatın tam merkezinde

DüzceSonHaber

Ülkücüler hayatın tam merkezinde
17.11.2023 - 10:36
Haber Merkezi

 

Düzce Ülkü Ocakları gençlerin ihtiyaçlarına yönelik projelerle, eğitim ve sosyal faaliyet alanındaki çalışmalarına destek olmaya devam ediyor.

Geliştirdiği projeler ve sosyal faaliyet çalışmaları ile gençlerin her zaman yanında yer alan Düzce Ülkü Ocakları, eğitim çalışmaları ve sosyal faaliyetleri ile gençlere katkı sağlıyor. Düzce Ülkü Ocakları Başkanı Okan Şengül tüm gençleri Ülkü Ocaklarının imkanlarından faydalanmaya davet etti.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından Türkiye genelinde başlatılan eğitim seferberliğine Düzce Ülkü Ocakları da gerçekleştirdiği eğitim seminerleriyle destek veriyor.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hazırlanan “ÜOZEM” uzaktan eğitim merkezi ve dijital eğitim platformu ve “ODAK 2023” Anlayarak Hızlı Okuma Yazılımı projeleri, Düzce Ülkü Ocakları tarafından gençlerin erişimine açıldı.

UZMAN İSİMLER ÖNCÜLÜĞÜNDE EĞİTİMLER VERİLİYOR

Eğitim alanında öğrencilerin kullanımına açılan projeler hakkında açıklama gerçekleştiren Düzce Ülkü Ocakları Başkanı Okan Şengül, ‘’Proje kapsamında alanında yetkin akademisyenler tarafından haftalık seminerlerle, Tarih, kültür, milliyetçilik, fikir ve kişisel gelişim noktasında gençlerin eğitimine katkı sunulması hedefleniyor. Seminerlerin yanı sıra “Bir Yazar, Bir Eser, Bir Fikir” başlığı altında ortaöğretim düzeyinde gençlerle gerçekleştirilen okuma etkinlikleriyle, gençlere yazarlar ve kitaplar noktasında uzman isimler öncülüğünde sunumlar gerçekleştirilerek, gençlere kitap okuma alışkanlığı edinmesi noktasında eğitimler veriliyor.” şeklinde konuştu.

Düzce Ülkü Ocakları sosyal sorumluluk ve farkındalık faaliyetleri kapsamında, toplumsal dayanışma farkındalığı oluşturmak amacıyla Türk Kızılay’ına kan bağışında bulunarak, vatandaşları da kan bağışında bulunmaya davet ederken, Dilaver Cebeci’nin “Irmağının Akışına Ölürüm Türkiyem” sözünü kendisine rehber edinen Ülkü Ocakları, Düzce’nin tabiat harikası yaylalarında gerçekleştirdiği doğa yürüyüşü faaliyetleri sonrası yaylalarda bırakılan çöpleri temizleyerek; “Temiz Çevre, Temiz Toplum” mesajı veriyor.

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Ülkücü gençler, sokaklarda yaşayan sevimli dostlarını da unutmayarak, sosyal sorumluluk ve farkındalık faaliyetleri kapsamında Düzce’nin muhtelif noktalarında sevimli dostlarının beslenme ihtiyacını karşılamak amacıyla kedi-köpek mamaları bırakarak, kendi imkanlarıyla oluşturdukları kedi barınaklarını şehrin belirli noktalara konumlandırıyor.

“ÜLKÜ OCAKLARI ÇAĞIN EĞİTİM ATEŞİ OLACAK”

Aziz şehitlerin anısına haftada bir Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldığını ifade eden Düzce Ülkü Ocakları İl Başkanı Okan Şengül, “Her hafta perşembe akşamı Düzce Ülkü Ocakları İl Binası’nda aziz şehitlerimizin ruhları için bir araya gelinerek Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştiriyoruz. Eğitim alanında öğrencilerimiz için Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz tarafından hazırlan “ÜOZEM” uzaktan eğitim merkezi ve dijital eğitim platformu ve “ODAK 2023” Anlayarak Hızlı Okuma Yazılımı projelerini öğrencilerimizin kullanımına sunduk. Proje kapsamında alanında yetkin akademisyenler tarafından haftalık seminerlerle, Tarih, kültür, milliyetçilik, fikir ve kişisel gelişim noktasında gençlerin eğitimine katkı sunulması hedefleniyor. Ülkü Ocakları çağın eğitim ateşi olacak, tüm Türk Gençliğini Ülkü Ocaklarına davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.