BİR BEN BİR NAGİHAN ALÇI HELAL EDİYOR GALİBA.

  • 25.08.2021 16:02

Ben hakkımı 28 Şubat’ta Taliban gibi kızlarımızı okula göndermeyen okula almayan bir bez için zulüm eden taliban kafalara helal ediyorum. Üzerinden 20 yıldan fazla geçmiş bu sürecin sonunda Ak parti iktidar olmuş. Bu taliban kafalı güruhu yargılatmamış yargılatamamış, başaramamış. Şimdi 24 yıl sonra bu kudretli paşalarımız şimdi gidip paşa paşa yatacaklar diye yazıyor gazeteler.

Rütbeleri sökülecekmiş te er olacaklarmış. O zaman Tayyip Erdoğan için muhtar bile olamaz diye manşet atanları unutmadık. Askeriye ait sosyal imkanlardan faydalanamayacaklarmış. Ülkeye ihanet edenlerin darbe yapanların mallarına el koyun bakalım o zaman tam olur.Ali Kırca Çevik Bir’e ‘’Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünüyor musunuz?’’ diye sorarken Genelkurmayda yargısı gazetecisi brifing alırken bunların hepsi bize demokrasiden bahsediyordu.

Ben bu süreci bilen birisi olarak insanlar okullarından atıldı. İkna odalarına konulup ikna edildi. Hocaefendileri başınızı açıp okuyun talimatı yayınlatıp bazıları açıp okudu.28 Şubat kararlarında Erbakan Hoca’yı sırıl sıklam terletenler biraz terlese belki yürek yangınımız geçer diyorduk fakat artık demiyoruz. Mücahitten mütahitlere evrilmiş bir zorlu süreç. Bizde değiştik. O eski halimizden eser yok.

Fişlendik. Fakat vazgeçmedik. Bildiğimiz doğrulardan.

Şimdi bir Nagehan Alcı birde ben hakkımızı helal ediyoruz bu taliban kafalara.

Ben 15 yıl devam eden mahkeme, yargılama sistemine hakkımı helal etmiyorum. Türk adaletine hakkımı helal etmiyorum. Gecikmiş adalet ,adalet değildir.

"2016 yılı adli sicil istatistiklerine göre 80 milyonluk ülkemizde yaklaşık 6 milyon 900 bine yakın şüpheli vardır. Demek ki Türkiye'de nüfusa oranladığımız yüzde 8 civarında kişi şüphelidir" Bu durum 2021 yılında %10 düzeyindedir. Yani davalar bitip suçlu cezasını çekmemekte. Suçsuz suçsuzluğunu isbat edememekte. Adalete güven sarsılmış.

Üniversiteyi bitirmiş iş ararken gerici olarak atanamayan fişlenmiş birisi olarak 28 Şubat’ta gerici olarak fişlenmiş birisi olarak ben hakkımı helal ediyorum.

Niye mi? Basit çok basit

Yüreği soğuyanın, savaşı biter. Ama onların kini bitmedi.15 Temmuzda camilerde Sala okuyan müzeezinlere saldıran kafalar ayakta. Niye okuyorsun diye. Dışarıda bile ellerinden gelse gezdirmezler.

Ama onların savaşının bitmediğini bilerek her zaman bu gerici kafaya fırsat vermemek için uyanık olmalıyız. Ellerine geçse bunlar Afgan Taliban’dan daha kötü olurlar. Çalışmalıyız.

Unutmamalıyız. Unutmak intihardır.


 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.