Sahte aşı kartı yapanlar katildir

  • 7.09.2021 12:32

Buzdan Jeton yapabilen bir millet için inovasyonda da  sınır yoktur.

Piyasada sahte ürünler kol gezerken internetten marka diye satılan ürünlerin %60-%70 sahte ilen marketlerde kahvesinden, deterjanına , traş bıçağından, şampuanına kadar ürünlerde aşırı derecede sahte ürün varken nihayet bunu da başarmışız.

Sahte aşı kartı. Sahte aşı kartı düzenletenler İstanbul’da yapılan operasyonla tutuklandılar. Arkadaş nasıl bir milletiz. Bir şeyin aslını başarmadan hemen çakmasını, sahtesini, yan sanayisini(tanınmış marka ismi koyarak) üretebiliyoruz.

Pazartesi günü yani 06.09.2021 tarihinde internette aşı karşıtı olanlar arasında #aşıya hayır vb hashtag yapanlara facebook vb sosyal medya hesapları üzerinden massenger dan mesaj geliyor. Mesaj şu şekil de. Aşı yapmak zorunda değilsiniz. Öğretmenseniz haftada 2 defa PCR testi yaptırmanıza gerek yok. Hatta sokaklarda kahvelerde bazı simsarlar var. Dolaşıp aşı karşıtı sohbetlere müdahil olan tipler var. Abi istersen aşı olmaya bilirsin. Uçağa da binebilirsin. Okula da gidebilirsin.

Hatta ve hatta bir cemaat var. Piyasada aşı karşıtı söylemleri ile meşhur bir cemaat. Cemaat üyeleri x bir yerden başka bir cemaat üyesi doktor veya hemşireden randevu alıp ama bunun için şehirler arası yolculuk yapılması gerekiyormuş. Oraya gidip hatta parayı bastıran gitmeden de aşı olabiliyormuş.

Hatta bazı özel hastaneler de bu iş sektör olmuş. Havalimanı, otobüs terminallerinde dahi PCR testiniz yok ise 250 TL parayı bayılınca hemen bir yerlerden aşı yapılmış girişiniz yapılıyormuş.

Hatta bazı hastanelerde doktor veya diğer yetkililer çakmasın diye aşı vuranlar bir ağrı kesici veya nötr aşı vurup gizli kameraya çekerler bizi diye farklı aşı uygulamaları yapılıyor.

Hatta yapılıyor gibi gösterilen fakat yapılmayan aşıları 200TL ye yabancı göçmenlere yapılması söz konusu. Parası olan yabancılara Örneğin zengin arap bir aileye kişi başı 500TL demişler ve telefonları alıp farklı gün ve saatlerde çağırıp aşıyı vurmuşlar.  Bu durum Düzce’de mevcut. Para ile aşı olan yabancı uyruklu insanlar var. Bunların resmi hiçbir girişi yok.

Bir alman aşısı 25 EURO yani 250 TL ye devlet alıp vatandaşına virüse karşı korumak için uygulama yapmak istiyor. Fakat devlet 250 TL harcarken uyanık ve katiller hem sahte aşı kartı için 250 TL hem de yabancılara yaptıkları aşı için 250 TL alan yani milletin sağlığını 500TL ye satan katiller sağlık ordusu içerisinde çürük yankesiciler var.

Şimdi bir örnekle bitirelim. Uçağa bindiniz. Yanınız da ki beyefendi sahta aşı kartı olan fakat havaalanına gelirken metro da veya takside veya otobüste virüslü birisi ile teması dolayısı ile virüslü ve yanınızda oturuyor. Sizde memlekete hasta abinizi, annenizi, babanızı veya akrabanızı ziyaret ediyorsunuz. 

Akrabanız hastalıktan vefat etmiyor. Fakat virüs kapıp vefat ediyor. Bunun vebalini nasıl taşırsınız. Siz de akrabanızın veya yakınınızın vefatına sebep olduğunuz için üzülüp kahroluyorsunuz. Ama esas suçlu siz değilsiniz. Esas suçlu yanında aşı olmayıp PCR testi olmayıp sahte aşı olup virüsü getirip size bulaştıran esas suçlu o aşıyı yapılmadığı halde yapan. Ben ce katil ve ya suçlu buna göz yuman veya bildiği halde ihbar etmeyen.

Hadi yine iyisiniz. Yakında Covid virüsünün sahtesini dahi yaparız aşısını yapamadan.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.