İtikatta da amelde de CHP'yi bu millet bilir.

  • 17.09.2021 13:03

“İtikatta Eşari, amelde Şafii” veya “İtikatta Maturidi, amelde Hanefi” olmak insanların mezhebi mensubiyetlerini anlatan eden kalıp ifadeler vardır.

CHP ne kadar Yasin okursa okusun, ne kadar hatim indirirse ne kadar bizde hacca gidip gelse de tevbe etse de maalesef fabrika ayarları bu millete biçtiği elbiseyi giydirmek adına çabası ve gayreti var. Milleti beğenmeyen vatandaşı hor gören, halka zulüm eden bir değişmeyen değiştirilmesi dahi teklif edilemeyen bir geni var. 

Bandırma’da Bandırma’nın düşman işgali (yunan)kurtuluş törenlerinde bir siyah giyinmiş hanımefendinin zincirleri kırarak düşmandan kurtuluyormuş. Ne yapalım şimdi. Bize Anadolu’yu yurt bırakan atalarımıza ecdadımıza rahmet ediyoruz. Sakarya Meydan Muharebesini kaybetseydik bu millette bir tane Müslüman bırakmayacaktı diyor İlber Ortaylı hoca. Şimdi  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dünya Belediyeler Birliği Kültür Zirvesi'ndeki yarı çıplak semazen gösterisi sosyal medyada büyük tepki topladı. Yakında hazır olun. Başörtülü ve pardesülü bir bayanı dansöz olarak oynatırlarsa hiç şaşırmam. Sanat için diyorlar ya üstü çıplak semazen yapan bir belediye üstü çıplak bir semah yapsınlar da görelim. Yahu bırakın milletle savaşmayı. Biz sizin aslınızı da biliyoruz. Hiç değişmezsiniz siz.

Bu büyükşehirlerin CHP tarafından alınmasını ben her şerde bir hayır vardır bazında görüyorum. Bu millet insanların ekmeği ile oynamayı, sözde torpil olmayacak, sözde ihaleler yandaşlara verilmeyecek bizde sizler gibi Müslümanız palavralarının gerçek yüzünü unutmuştu.28 Şubat üzerinden yıllar geçmesine rağmen unutmuştuk. Bize CHP’nin gerçek yüzünü gösterdikleri için teşekkür ederiz.

 "CHP bir itikad ve amel meselesidir, asırlar geçse de din düşmanlığı geçmez. İtikad da inandığını fırsatını bulduğu zaman amelde hemen icraata dökeceğini bildiği için bu millet CHP ‘ye iktidar yüzünü hiç göstermemiştir. Şimdiler de Ağrı dağında yılda 4-5 gün beliren Atatürk silüetini gördükleri gibi 2023 te iktidar silüetini görüyorlar. Görmekte de haklılar.

Benim şöyle bir tespitim var katılırsınız katılmazsınız. Büyükşehirleri CHP veya Millet ittifakı kazanmadı Akparti özellikle kürt seçmenlerle, vatandaşlarımızla, kardeşlerimizle PKK’yı HDP’yi karıştırınca kürt kardeşlerimiz incindi. Ankara’da kürtler hatta solcu koministler Milliyetçi bir geçmişi olan Mansur Yavaş’a İstanbul’da milliyetçi ve muhafazakar hatta sarıklı cübbeli abiler Ekrem İmamoğlu’na oy verdi. Dikkat edin! ‘’ Oylar  ‘’solun tek adresi Mansur Yavaş’’ demediler. Bereket ve Huzur Mansur şeklinde oy istendi. Şimdi de 2023 te  ‘’adalet, kalkınma, bereket ve huzur derlerse hiç şaşırmam.

Halk plaja akın etti vatandaş denize giremiyor diye eskilerde bir valinin beyanatı vardır.

Cümleyi kuran kişi de zamanın İstanbul valisi olsa gerektir. Darbe zamanları belediye başkanlığını da atanmış vali yürütüyormuş, anlatıldığı kadarıyla. Artan şehre göçün sonucu, sahile yakın yerlerdeki gecekondularından çıkıp, mayoları filan da olmadığı için don-gömlek plajlara girmesiyle halkın, bunlarla aynı yerde denize girmeyi münasip bulmamış olacak ki vatandaş, denize girememiş. yoksa plajlara sığılamadığından değil. Vali de vatandaşı temsilen bu şikayeti dile getirmiş.

Aynı şikayeti dile getiriyorum.

Vatandaş sandığa hücum etti gençler iktidarı belirledi diye manşet atmalarını şimdiden görür gibiyim. Manşet silüetini görüyorum. Bu CHP’nin  başarısı değil Akparti’nin(Recep Tayyip Erdoğan) de değil AKP li bazı yöneticilerin bürokrasinin  beceriksizliği veya eline yüzüne bulaştırmasından olacaktır. Hatta bazı kaymakamlar(Bandırma kaymakamı gibi kendisini atayan iktidardan ümidini kesmiş millete karşı yapılan alçaklığa sesini çıkarmamış,  alkışlamış, abbas yolcu yeni hükümete göz kırpan yalaka ve yalpalayan) ve bürokratlar özellikle konum almaya başlamış durumdalar. Vatandaşa zulüm ediyorlar. Çünkü millet, halk, vatandaş değil 2023 seçimlerini 2000 sonrası doğan gençler belirleyecek.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.