SELÇUK BAYRAKTAR KOLAY YETİŞMİYOR. ODALAR, OKULLAR, VALİLİK VE BELEDİYELER SÖZÜM SİZE.

  • 27.09.2021 13:23


Geçen haftalarda berberde saç tıraş olurken berber kalfası olan abi Çamlıca Camii ve yeni yapılan seyir kulesini(verici kulesi) çok merak ettiğini söyledi. Bu arada da televizyonda buraları gösteren bir tanıtım dönüyordu. Berber koltuğunda aynadan görebiliyorsun.

Dedim ki şurası 250KM yakın gidersin. Ben daha İstanbul’a hiç gitmedim demez mi? İstanbul’u hiç görmedim demez mi? Gez dünyayı gör İstanbul’u diyen şair maalesef boşuna demiş.

Şimdi buradan bir yere gelmek istiyorum. İstanbul tarihi, ticari, kültürel ve turistik bir başkent. 

Düzce’de 29-30 adet meslek odası var. İstanbul’da bu oda sayısı 128.İstanbulda İşkembeçiler Sakadatçılar odası bile var.

İstanbul’da tarım ürünleri ve ekipmanları fuarı olur Mersin’den Ziraat Odası 5 tane otobüs tutuyor. Mersin’den İstanbul’a hem fuar hem de turizm ve kültürel gezi için üyelerini getirip tekrar geri dönüyor. Adana ticaret odası World food İstanbul fuarına otobüs tutup geliyor. Düzce  Ziraat Odası patlıcan,domates  fidesi ve beyaz kelebek ilacı satma derdinde.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=4196884567103981&set=pcb.4196885853770519

Fakat bizde odalar ne bir fuar ne bir etkinlik ve bir organizasyon yapmaları mümkün değil. İstanbul’a fuar için organizasyon yapın deyin ki tamam siz para ödemeyin otobüs parasını da esnaf verir. Ama faaliyet belgesinden 50,00tl almayı bilirler fakat bir organizasyon yapamazlar. Bir tarım fuarına bir gıda fuarına bir ekipman fuarına üyelerinizi götürün hem değişiklik olur hem de üyeleriniz inekler yeni hangi makineler ile sağılıyor görmüş olurlar. Evde anneler ablalar size dua eder.

 Hem de üyelerinizin vizyonu gelişir. Aman sakın odalarınızı terk etmeyin uğraşmayın koltuklarınız soğur incinirsiniz.

Geçtim odaları Okullar şimdi Nisan Mayıs ayları gelsin yok Kapadokya turu, yok Safranbolu turu, yok Darıca Hayvanat bahçesi turu düzenlersiniz. Esasen sizde düzenlemezsiniz. Tur şirketi okula gelir okulda 1 öğretmene hocam hafta sonu Kapadokya gezisi yapalım. Kişi başı 250TL . Okula 1000TL yardımda bulunalım. Öğretmen’de 500TL hocam size verelim.50 Kişi katılır ise 12500TL fakat 7500TL yol yemek ve konaklama masrafı.3500TL tur şirketi para kazanacak diye okulu velileri ayağa kaldıran tur şirketleri İstanbul’da teknofest oldu. Bir okulda teknofeste tur düzenledi mi? Haberimiz yok. 

Var ise bildirin de buradan yazalım. Herkes bireysel gidebildiği kadar gitti. Giden veliler ve çocuklar veliler biz neler yapmışız çocuklar ve gençler abi biz neymişiz diyorlar. Peki Düzce’den okullar kafileler halinde buralara organizasyon niye yapmazlar.

 Ben söyleleyim Okullara yardım eden tur şirketleri yok. Öğretmenlere para veren yok. Yığılca’nın Hacıyeri İlköğretim okulu öğrencileri fındıktan başka bir etkinlik ve güzel şeylerde görüp size teşekkür ederlerdi. Rasim başkandan araba istediniz de vermedi mi?

 Değerli öğretmenler devlet size maaş veriyor. Bir zahmet öğrencilerinize dersin dışında böyle bir etkinliğe gitmesi için biraz harekete geçin. Geçti Bor’un pazarı sür eşeği Niğde’ye. 2yıl sonra Akparti iktidarda olursa Teknofest düzenlenir. Olmaz ise bu son teknofesti gören nesiller çok şanslı. Niyemi PKK nın başına bomba yağdıran İHA’ları Sihaları yargısız infaz yapıyor diyenler festivalmi yapar. PKK nın desteklediği Cumhurbaşkanı bu festivale izin verir ise  kandildeki leşler mezarından dirilir.

Geçmiş olsun.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye'de düzenlenen havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivalidir. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek festivaldir. Ve Dünya’da örneği yoktur. 

Şimdi belediyeler değerli Akparti belediyeleri ve MHP li belediyeler sizin Z kuşağı sizinle büyüdü. Ama Akparti nin neler yaptığını anlatabileceğiniz en güzel etkinlik bu festivaldi. Heykel ,peri bacası, şelale değil insansız hava uçağının, uçan arabanın sergilendiği çocukların gençlerin Düzce üniversitesinden gençlerin altın madalya kazandığı 1. Olduğu araçların yapıldığı bir festival. Bu gençlere yaptığınızı anlatmak için illa Aleyna Tilki konseri , Ramazan etkinlikleri, Düzcespor Fenerbahçe maçı organize etmemeniz lazım. Gençlerin dikkatini çeker fakat Z kuşağının dikkatini bu festivaller  çeker.

Festivale otobüs kaldırdınız da medyada niye görmedik. Otobüsleri giydirip buradaki çocukları ve gençleri Teknofest’e taşıdınız da haberimiz mi olmadı. Eski binaları giydirseniz ne olur. Ajda Pekkan gibi şehre estetik katsanız ne olur.

Fırsatlar bulutlar gibidir. Gelir ve kaçar.2023 te gelir ve kaçar.

Odalar, Gençlik ve spor İl müdürlüğü, okul yönetimleri belediyeler birazcık ayağa kalkın silkinin ve kendinize gelin. Ticaret ve Sanayi odası üyelerinize ve akrabalarınıza erzak ve kırtasiye dağıtacağınıza aidatlarla bu genlerle ilgili projeler yapın.

Aiadat, fotokopi parası, su parası ve vergi toplarsınız ama insan yetiştirmek ayrı bir maharet ister.

Bu arada Tarikatlar, cemaatler, ocaklar bu uçaklar ya Allah bismillah Allah-ü Ekber deyince uçmuyor. Peygamberimiz bugün yaşasaydı deveye binmezdi. Şu deve sevdasından vaz geçin.

Bir Selçuk Bayraktar kolay yetişmiyor. Hele hele odada, balkonda saksıda hiç yetişmiyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.