6+1 değil, 1+6 olmalı. PKK ve Millet İttifakı

  • 6.10.2021 10:48

Cumhuriyet Halk Partisi , İYİ Parti , Saadet Partisi , Demokrat Parti ,Deva Partisi, Gelecek Partisi seçmen pusulasındaki millet ittifakı partileri. Dışarıdan destek vermez ise seçimi alma şansları olmayan HDPKK. Dışarıdan destek de direk vermiyor. Sözcüsü HDP devreye giriyor.

Kılıçdaroğlu’nun çıkardığı cumhurbaşkanlığı profili var.

1- Cumhurbaşkanı kendisi, ailesi ve yaşam tarzıyla topluma örnek olacak.

2- Yeni cumhurbaşkanı başlangıçta olağanüstü yetkilere sahip olacak. “Cumhurbaşkanı oldum, bütün yetkiler bende, ne demek parlamenter sistem, nereden çıktı bu” derse her şey tuzla buz olur.

3- Parlamenter sistemi getireceğiz ve cumhurbaşkanı sahip olduğu yetkilerin önemli bir kısmını tekrar parlamentoya devredecek. Dolayısıyla seçilecek cumhurbaşkanının nefsine hâkim olması, verdiği sözde durması lazım.” Diyor CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu.

https://www.internethaber.com/teror-orgutu-pkk-elebasi-duran-kalkandan-chpye-hdp-destegi-2211991h.htm

Konuyla ilgili Kandil'den CHP ve HDP'ye öneri geldi. Terör örgütü PKK elebaşı Duran Kalkan, CHP'nin HDP'ye muhtaç olduğunu belirterek ittifakın devam etmesini söyledi.

HDP'nin son seçimlerde CHP'nin önünü açtığını belirten Kalkan, "Mesela HDP'nin bu çıkışı bazı CHP'liler ters yorumlayabilir ama öyle değil. CHP'lilerin de önünü açtı, güçlendirdi, irade kazandırdı. Demokratik çıkış, demokratik öncülük tabii ki bir irade kazandırıyor onlara da. Bu bakımdan HDP'ye muhtaçlar. HDP ile doğru ilişkiler geliştirerek ancak etkili olabilirler" ifadelerini kullanıyor.

Yani  CHP nin dediği değil HDPKK nın dediği olmak zorunda onun için vatandaşa 6+1 değil 1+6 ittifakını PKK  Tayyip Erdoğan’dan kurtuluş için mecburi istikamet görüyor.

Burada da HDPKK nın çıkaracağı Cumhurbaşkanlığı profili önem arz ediyor.

1.Cumhurbaşkanı yaptığı ve düşünceleri ile Amerika’nın güneyimizde bir kürt  devleti kurulması fikrine kerhen destek verecek Amerika’nın çıkarlarını düşünen biri olmalı.

2.Doğu da PKK ya terörist devşiren belediyeden maaş alıp askerimize kurşun atan hainlerin çalıştığı belediyeleri derhal hemen şimdi seçimle gelen PKK nın belirlediği belediye başkanlarına teslim edecek kararnameleri seçimin ertesi sabahı çıkarmalı.

3.Sorgusuz süalsiz PKK nin kafasını koparan İHA, Siha,Akıncı lar hemen 1947'de ABD'nin Türkiye'ye yardım planı ile bir anda ortadan kaybolan, envanterlerden silinen 72 adet Focke-Wulf FW-190 tipi uçaklardan 50'si Kayseri Eski Havalimanı'nın altında (2. Hava İkmal Komutanlığı ön cephesi) gömülü olan yerin yanına derhal gömülüp Selçuk Bayraktar ve Ekibi yargısız infaz yapmaktan yargılanıp ömür boyu hapse mahkum edilmeli, mal varlıklarına el konulması için gerekenleri yapmalı.

4.Selahattin Demirtaş’ı hapisten çıkarılıp Adalet Bakanı yapmalı. Terörist Duran Kalkan Bakan yardımcısı. Nede olsa Cumhurbaşkanı keşke olsa diyenler bu durum için az bile derler.

5.Fetö’den KHK ile atılanlara iadeyi itibar Millete bomba yağdıran darbecilere dünyanın en kapsamlı affını çıkarmalı.

6.Türkiye’de devlet ihalelerini alan 3 lü İhale firması(Kılıçdaroğlu’nun deyimi ile çetesi) derhal mal varlıklarına el konulması için kararname çıkarmalı.

7.Kılık kıyafet kanunu tekrar bir kararname ile yayınlayarak devlet daire ve resmi kurumlarda derhal ve hemen uygulamalı.

8.Ak parti zamanında devlet memuru olan herkesin bir örgüt ihdas edilerek bu örgüte soruları bildiği yerden sorularak sözlü sınavını kazandı denilerek derhal işten atmalı.

9.Meral Akşener içişleri bakanı yapılıp Selahattin Demirtaş ve Eşi Başak Demirtaş ile kahvaltı yaparken Diyarbakır’da koruma ve güvenliği YPG yapmalı.

10.Kısacası PKK ne derse onu yapmalı. PKK ya göz açtırmalı. Diyarbakır annelerini evine gönderip diğer kardeşlerin dağa çıkmasını sağlamalı.

Allah, peygamber aşkına millete kıvırmadan dümdük PKK ve ABD kimi derse onu Aday yapacağız deyinde bitsin bu çile.

Çünkü sizin aday belirlemeye gücünüz,itikadınız,aklınız hatta yeterli oyunuz yok.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.