Destekli vaat vermek lazım!!!

  • 15.11.2021 12:10

Kemal bey bütün muhtarlara bir asistan vereceklermiş. Bence az bile her muhtara bir makam arabası, bir şoför ,bir sekreter, bir asistan, bir odacı verilsin. Birde konut yapılsın...Evine hizmetli, bahçıvan günde 24 saat 3 vardiya çift koruma da verelim. Hatta 5 yıl sonunda seçim sonunda muhtarlara süper emeklilik hakkı ve özel hastanelerde  ücretsiz muayene ve sağlık sigortası yapılsın. 

3 adet danışman verilsin...

Bu muhtarlık seçimleri nedeniyle İstanbul'dan memleketlerine 500bin seçmen köylerine memleketlerine gitmiş diye bir tesbit vardı.Bu nedenle İmamoğlu başkan seçilebilmiş.

Ben muhtar seçildi seçileli daha muhtarlıkta hiç işim olmadı..

Herşey e-devlet    uygulamasından halledilirken halen muhtarlarlık seçimlerinde    kıyameti koparacak vaatlerde bulunuyor..

Eskiden seçimlerde 3 kişinin sözüne siyasetçiler kıymet verirdi..

Taksici,muhtar,pazarcı...

Z kuşağı bunların tamamını internetten hallediyor. Taksiye binmiyor. Efor  bike uygulamasını indirip scotter kiralayıp istediği yere gidiyor. Alışerişi internetten yapıyor İkametgah kağıdı da e-devletten çıkarıyor.

İstanbul da araba israfı var deyip 2,5 katı araba kiralayanlar israftan bahsedemezler. Burada da gençlere iş için alanlar oluşturulmalı. Tek resmi boş oda muhtar odaları kaldı. Onu da Kemal bey iktidara gelir ise dolduracak..

Bu Kemal bey muhtarların kötülüğünü istiyor. Şimdi haberlerde var 5 kişinin yaşadığı köydeki Hasan amca 4 oy ile muhtar seçilmiş. Bence oraya bir muhtar  yardımcısı atayarak 5 kişi arasında kavga çıkarmak istiyor..

Aklıma bir hikaye geldi.

Papaz Zangoça sesleniyormuş

"Mahzendeki Kutsal şarab her gün azalıyor.Yoksa gizli gizli senmi içiyorsun onu."demiş.Tabii bizim Zangoçtan hiç ses çıkmıyormuş.Saygısızlık papazı dahada kızdırmış :

"Sana söylüyorum be adam.Duymuyormusun beni ? demiş.

Zangoç mecburen cevap vermiş:

"Buradan hiç bir şey duyulmuyor efendim".deyince ,Papaz iyice hıddetlenerek:

"Olacak şeymi.İki adım öteden beni duymuyorsun öylemi ?".

"İsterseniz yer değiştirelim efendim " demiş zangoç..Yer değiştirmişler ve bu kez Zangoç Papaza seslenmiş :

"Kilise için toplanan bağışlar ortada yok.Yoksa senmi iç ediyorsun onlerı ?" diye bağırınca Papaz :

"Haklısın Zangoç efendi.Hakikaten buradan bir şey duyulmuyor." demiş.

Şimdi Kemal bey iktidar için herşeyi feda etmek istiyor..Vaatler şimdiden havada uçuşuyor..

Yarın iktidara gelipte verdiği sözleri unutmamak için  mutlaka bence vaatlerini noter onaylı vermesi lazım ..Yoksa İstanbullular gibi Türkiye'yi de vaat manyağı yapacak diye korkuyorum..İyileri var mı var.Yiğidi öldürmeden hakkını verelim..Ama biraz destekli vaat atmak lazım..

Z kuşağı inanmaz teknofest kuşağı hiç inanmaz ..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.